Rezultate te kerkimit per termin: +Shengen

Total: 4070
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.723Z

Rinas lejuan kaliminpezullohen 5 police

TIRANE-Pese police te aeroportit te Rinasit u shkarkuan nga detyra dhe 5 te tjere jane nen hetim nga Sherbimi i Kontrollit te Brendshem. Sipas burimeve nga Ministria e Brendshme hetimi i ShKB-se nisi pasi nga disa shtete evropiane te hapesires Shengen kishin ardhur ankesa per kalimin e 15 personave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.032Z

Kthimi i shqiptarëve në kufi, ambasada greke: Mos krijoni armiq imagjinarë

Rastet e shumta të kthimit të shqiptarëve në kufi dhe ankesat e tyre kanë sjellë edhe reagimin e ambasadës greke. Me anë të një njoftimi zyrtar, ambasada thekson se nuk duhet të krijohen armiq imagjinarë, pasi kthimet dhe vonesat në këtë periudhë janë normale për shkak të punëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.581Z

Shqiperia jashte Shengen-it per moskryerje te reformave

Presidenca suedeze e Bashkimit Europian ka dhene shpjegimet e saj per mos perfshirjen e Shqiperise, Bosnjes dhe Kosoves ne regjimin e liberalizimit te vizave. Gjate nje interviste per BBC ne shqip, zevendes shefi i departamentit suedez per BE-ne Lars Wahlund tha se Shqiperise dhe Bosnje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.964Z

Tregtia e Lire me BE, biznesmenet viza shengen

Dhoma Rajonale e Tregtise dhe Industrise ne Gjirokaster ka filluar kontaktet e para me perfaqesuesit e Ministrise se Jashtme ne lidhje me zbatimin e marreveshjes per lehtesimin e levizjes se lire te biznesmeneve ne vendet e BE-se.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.851Z

Berisha Fushate sqaruese per levizjet ne zonen Shengen

Ne Shqiperi pak dite pas vendimit te javes se shkuar te parlamentit europian per liberalizimin e vizave per qytetaret shqiptare kryeministri Sali Berisha deklaroi serish sot gjate mbledhjes se grupit parlamentar demokrat se nevojitet nje fushate sqaruese per detyrimet e ketij procesi. Kryeministri p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.641Z

Fajon Shqiptaret ne Shengen pa viza para Krishtlindjeve

DW Zonja Fajon cili eshte mesazhi qe dha sotParlamenti Evropian me voten e tijpro liberalizimit te vizave per qytetaret e Shqiperise Tanja Fajon Parlamenti Europian me voten e tij pranoi qe Shqiperia eshte gati per liberalizimin e vizave. Me kete rast pergezoj gjithe qytetaret shqiptare pasi per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.977Z

Zvicra hyn në Shengen, përfitojnë 150 mijë shqiptarë

Që nga dita e sotme edhe Zvicra inkuadrohet në zonën e Shengenit. Këtë vendim paraprakisht e patën miratuar ministrat e Punëve të Brendshme të 27 shteteve anëtare, të cilat patën lajmëruar se Zvicra i plotëson standardet e domosdoshme të sigurisë që t‘i bashkëngjitet zonës së u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama