Rezultate te kerkimit per termin: +Shenjt

Total: 3896
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.616Z

Papa Françesku shenjtëron dy murgeshat e para palestineze

Papa Françesku ka shenjtëruar dy murgesha të shekullit të XIX, të cilat kanë jetuar në Palestinën e sunduar prej Perandorisë Osmane, duke u bërë kështu të parat katolike arabe që kthehen në shenjtore. Marie Alphonsine Ghatt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.951Z

Hoxhaj i uron Pashkët: Kjo Festë e shenjtë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, me rastin e Festës së Pashkëve, i ka dërguar një telegram urimi sekretarit për Marrëdhënie me Jashtë të Selisë së Shenjtë, Monsinjor Dominique Mamberti. Në tele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.844Z

Shenjtërimi i Kishës bashkon politikën shqiptare- FOTO

TIRANE - Ceremonia e shenjtërimit të Kishës Ortodokse “Ngjallja e Krishtit” në Tiranë, ka bashkuar për disa orë politikën shqiptare. Kryeministri Rama është ulur përkrah presidentit Nishani në meshën e shenjtërimit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.325Z

T krishtert e tradhtuar t toks s shenjt!

T krishtert e harruar palestinez Para disa vitesh senatori Amerikan James Inhofe n nj deklarat t tij kishte pohuar: "Perndia iu shfaq Abrahamit dhe i tha " po ta dhuroj kt tok, Bregun Perndimor. Ky (konflikti palestinezo - izraelit) nuk sht aspak nj betej politike, por ka t bj me at se a sht e njm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.987Z

Mesazhet e një vizite të shenjtë

E ndërsa mediat e huaja nxitonin të bënin jehonën e vizitës së Atit të Shenjtë në Shqipërinë myslimane, gjithkush në Shqipëri, ... në ato momente kishte harruar përkatësinë fetare dhe ndjehej i privilegjuar që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.962Z

Trinia e shenjtë e Dritëroit që nuk ishte shenjt

Nga Lorenc Vangjeli    Zakonisht ishte e shtypur në një letër me madhësinë e një pothuaj letre hundësh. Nga ato që shitësit e sotëm ambulantë e shesin për 20 lekë. Dikur kushtonte sa fati i një jete. Copëza magjike e letrës me ngjyrë të vërdhë të pistë – nga nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.950Z

Thaçi në Romë për shenjtërimin e Papëve

 Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, u nis për në Romë, për të marrë pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të Papa Gjonit të 28-të dhe Papa Gjon Palit të Dytë. Ceremonia e Shenjtërimit mbahet me një mesh&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama