Rezultate te kerkimit per termin: +Shenjt

Total: 3896
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.962Z

Trinia e shenjtë e Dritëroit që nuk ishte shenjt

Nga Lorenc Vangjeli    Zakonisht ishte e shtypur në një letër me madhësinë e një pothuaj letre hundësh. Nga ato që shitësit e sotëm ambulantë e shesin për 20 lekë. Dikur kushtonte sa fati i një jete. Copëza magjike e letrës me ngjyrë të vërdhë të pistë – nga nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.950Z

Thaçi në Romë për shenjtërimin e Papëve

 Kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, u nis për në Romë, për të marrë pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të Papa Gjonit të 28-të dhe Papa Gjon Palit të Dytë. Ceremonia e Shenjtërimit mbahet me një mesh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.477Z

Hoxhaj në Selinë e Shenjtë, kërkon njohjen nga Vatikani

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nisur një vizitë dy ditëshe në Itali, ku pritet të takohet me zyrtarë të lartë të Qeverisë italiane, si dhe të Selisë së Shenjtë. Të hënën, sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.142Z

Shi në qytetin e shenjtë të Mekës

Qyteti i shenjtë i besimit Islam, Meka, i cili gjendet në Arabinë Saudite është përballur të enjten dhe të premten me një shi të jashtëzakonshëm. Vendet Arabe nuk shohin shpesh të reshura. E, myslimanët të cilët po kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.990Z

Papa Vojtila do te shpallet shenjt

Gjon Pali II do te shpallet shenjt. Vete Vatikani e pohoi nje gje te tille, pasi Papa Francesk autorizoi aprovimin e mrekullise se dyte per papen polak. Njeriu qe drejtoi kishen katolike nga 1978-ta deri ne vdekjen e tij ne 2005-n u shnderrua ne njerin prej krereve me karizmatike te sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.543Z

Dënohet vajza që u zhvesh në malin e shenjtë (Foto)

Vajza e cila u zhvesh në malin e shenjtë Kinabalu në Malajzi është dënuar me 3 muaj burgim në gjykatën e Kota Kinabalu. vajza rrezikon të dërgohet në burgun famëkeq të femrave. Eleanor Hawkins, turistja nga Britania, fajësohet t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.068Z

Papa Françekso viziton në maj Tokën e Shenjtë

VATIKAN– Papa Françekso I njoftoi sot për një vizitë të tij në Tokën e Shenjtë, më 24 dhe 26 maj, në një komunikatë të bërë pas lutjeve të Ungjilit, në Sheshin e Shën Pjetrit ne Vatikan. “Në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama