Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaku

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.084Z

Mungesa e drejtësisë, shkaku i pasivitetit të shoqërisë shqiptare

Nga Spartak Ngjela Pasi të fillojë aplikimi real i Reformës në Drejtësi, në Shqipëri duhet të fillojë menjëherë vlerësimi i kapaciteteve shqiptare, për të filluar fenomeni i riformimit të intekualizmit shqiptar. Mungesa e drejtësisë është shkaku kryesor i moszhvillimin aktual shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.452Z

Duhani - shkaku i pare i vdekjeve ne bote

Perdorimi i duhanit eshte tani shkaku i pare i vdekjeve ne bote. Drejtori i Qendres amerikane per Kontrollin e Semundjeve thote se jo te gjitha vendet e botes po marrin masat e nevojshme per ndalimin e duhanit. Dr. Tomas Friden po ashtu permendi kercenime te tjera per shendetin global kohet e fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.108Z

Policia shoqëron drejtuesin e Kuvendit Civil, shkaku: Nënshkrimi i peticionit kundër plehrave

Share Policia e Durrësit ka shoqëruar në komisariat drejtuesin e Kuvendit Civil, Dritan Broka. Të rinjtë e kësaj lëvizje ishin në qytetin bregdetar për të nënshkruar peticionin kundër importimit të plehrave. Një ditë më parë të rinjtë ishin në Elbasan, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.293Z

Zjarri ne komisariatin e policise zbulohet shkaku

Mirdite 7 shkurt 2016 NOAal-Policia e Lezhes ka zbardhur shkaqet qe sollen renien e zjarrit ne Komisariatin e Policise ne Mirdite Zjarri ka rene ne nje zyre te inspektoreve te rendit ne katin e dyte te komisariatit e mbyllur pa asnjeri brendabr br Nga hetimet ka rezultuar se zjarri kishte rene tek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.845Z

Shkaku kryesor i tumoreve janë infeksionet

Një i diagnostikuar me tumor në gjashtë të tillë duhet ti atribuohet ndonjë infeksioni sipas një studimi të fundit të bërë në këtë fushë. Kërkuesit e IARC (International Agency for Research on Cancer) me qendër në Lion të Francës dhe pjesë e organizatës botërore të shëndetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.304Z

Berisha: Shkaku i zjarrit ne Bish Poro ishte droga

Qytetari dixhital informon Sali Berishen: "Shkaku i zjarrit ne Bish Poro ishte droga, rivaliteti i klaneve te droges, konkretisht i tezakeve te Saje qorrit dhe dy te tjereve! Me hollesi lexoni mesazhin e tij". Ja mesazhi qe pretendon ish-kryeministri se i ka ardhur. "Para pak ditesh ra zjarr ne py

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.689Z

Shkaku i dhimbjes se kokes te femijet

Transmetuar me 22062014 - 1528 PUBLICITET Studime te fundit kane treguar se shkaku kryesor i dhimbjes se kokes te femijet eshte mungesa ne shkolle per 7-8 dite gjate vitit shkollor gje e cila ka ndikim negativ ne rezultatet shkollore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama