Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaterrimi

Total: 639
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.504Z

Shkaterrimi i sistemit

Këta paskan rrjedhur të gjithë, që kur kërkokan të nxjerrin nga lumi gurin që hodhi i marri, thashë me vehte, ndërsa dilja nga zyra e Fatmir Xhafës të enjten në mëngjes. Mbledhur aty një grup juristësh, po i jepnin dorën e fundit materialit ankimues për anulimin e Ligjit të Dosjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.671Z

Shkaterrimi i Trepces

Gjendja aktuale në gjigandin metalurgjik “Trepça” ishte temë debati në një tryezë të rrumbullakët në Prishtinë, të organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës dhe ajo Amerikane. Një ligj i të veçantë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.545Z

Shkaterrimi i Parkut

Me gjithë reagimin e qytetarëve, shkatërrimi i parkut të liqenit në Tirane vazhdon. Kryetari i Forumit për Mbrojtjen e Trashëgimisë, Artan Lame, tha se bashkia hesht dhe vazhdon te mos e bëjë publik projektin. “Ne nuk kemi thën&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.603Z

Fotot: Shkatërrimi, ja kush gjuajti dhe kush i udhëhoqi

Nga fotografitë e LSA, shquhet qartë identiteti i protestuesve të sotëm, të cilët goditën institucionin e bashkisë me domate, karrota, presh dhe vezë. Protestuesit gjithashtu vendosën një mur rrethues metalik, të shkulur nga Liqeni. Pjesa më e madhe e tyre janë të rinj. Dallohjet nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.372Z

INUK dhe policia nisin shembjen e kompleksit

Rrethimi i INUK - Operacioni ka nisur me shembjen e një pjese të rrethimit të kompleksit dhe rrethimit të pishinës, ndërkohë që banorëve u janë dhënë pesë ditë afat të lirojnë banesat Bashkia e Vlorës - Në shkresën e Shpëtim Gjikës mësohet se është kërkuar bashkëpunim i I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.404Z

Ana tjetër e festimit: Ja shkatërrimi i Qemal Stafës

Ndërkohë që lojtarët e kombëtares kuqezi po priten si heronj nga qeveria, kjo e fundit i ka avncuar ndjeshëm punimet për prishej e stadiumit "Qemal Stafa". Në vend të tij do të ngrihet "Arena e Kombëtares". Më poshtë disa foto nga shkatërrimi i stadiumit legjendar, të ndërtuar në p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.101Z

DIRIGJIMI I TURPSHËM I NJË KAUZE TË DREJTË

ERMAL TELHA Ishte njoftuar më herët dhe sot ndodhi manifestimi i një kauze të drejtë. Varfëria, represioni, shtrëngimet financiare, korrupsioni i lartë e të tjera arsye si këto, janë shtysa të forta për të protestuar. Qytetarët që protestojnë meritojnë më shumë sesa u ofrohet akt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama