Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaterrimi

Total: 639
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.735Z

Pakistan Ka vazhduar edhe sot shkaterrimi i vendndodhjes se bin Ladenit

Ka vazhduar edhe sot ne Pakistan shkaterrimi i kompleksit ku jetonte prej vitesh udheheqesi i al Kaides Osama Bin Laden ne te cilin u vra ne muajin maj nga forcat komando te Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Pakistani nisi shkaterrimin e baneses se tij diten e djeshme ne veriperendim te qytetit Abb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.897Z

Shkaterrimi i Adriatikut protestojne shoqatat

Komuna Golem leje ndertimi pa kritere urbanistike Komuna e Golemit ka pergjegjesine kryesore te situates kaotike te krijuar me objektet pa leje te ngritura atje pa permbushur asnje kriter urbanistik sipas Shoqates se Hoteliereve ne Zonat Bregdetare. Golemi dhe Shkembi i Kavajes ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.958Z

Currilat shkaterrimi i paralajmeruar

Vendi emblematik i durrsakeve drejt degradimit. Plazhi i Currilave nder me te frekuentuarit nga durrsaket prej vitesh eshte kthyer ne zone te banueshme madje ne zone ku njeriu kultivon produktet e stines Zona e Currilave ka qene dhe mbetet vendi emblematik i durrsakeve ata me em

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.101Z

Shkaterrimi i Erzenit shteti hesht

Specialistet gjykojne se shkaterrimi qe po i behet lumit Erzen me marrjen e inerteve, ne nje kohe kur eshte e ndaluar, po shkakton nje katastrofe mjedisore te pariparueshme. Lumi Erzen po vazhdon të shfrytezohet barbarisht p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.529Z

Shkaterrimi i monumenteve kulturore ne Korce

Janë të shumta monumentet e kulturës që flenë të braktisura në qarkun e Korçës e për të cilat mungon promovimi apo përkujdesja tërësore. Prej vitesh, askush nuk ka folur për to, askush nuk është kujdesur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.960Z

Protesta, Veliaj: Fitoi Tirana, jo dhuna. PD: Gjoba, falsifikim i pastër

Bashkia e Tiranës e përshëndet vendimin e drejtësisë që vendos një precedent të penaliteteve ndaj një subjekti politik që ndot hapësirën publike. Megjithatë, Bashkia do të apelojë edhe pikat e tjera të gjobës, duke ndjekur të gjitha rrugët ligjore, derisa Partia Demokratike tu pag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.504Z

Shkaterrimi i sistemit

Këta paskan rrjedhur të gjithë, që kur kërkokan të nxjerrin nga lumi gurin që hodhi i marri, thashë me vehte, ndërsa dilja nga zyra e Fatmir Xhafës të enjten në mëngjes. Mbledhur aty një grup juristësh, po i jepnin dorën e fundit materialit ankimues për anulimin e Ligjit të Dosjeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama