Rezultate te kerkimit per termin: +Shkaterrimi

Total: 639
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.958Z

Currilat shkaterrimi i paralajmeruar

Vendi emblematik i durrsakeve drejt degradimit. Plazhi i Currilave nder me te frekuentuarit nga durrsaket prej vitesh eshte kthyer ne zone te banueshme madje ne zone ku njeriu kultivon produktet e stines Zona e Currilave ka qene dhe mbetet vendi emblematik i durrsakeve ata me em

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.101Z

Shkaterrimi i Erzenit shteti hesht

Specialistet gjykojne se shkaterrimi qe po i behet lumit Erzen me marrjen e inerteve, ne nje kohe kur eshte e ndaluar, po shkakton nje katastrofe mjedisore te pariparueshme. Lumi Erzen po vazhdon të shfrytezohet barbarisht p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.529Z

Shkaterrimi i monumenteve kulturore ne Korce

Janë të shumta monumentet e kulturës që flenë të braktisura në qarkun e Korçës e për të cilat mungon promovimi apo përkujdesja tërësore. Prej vitesh, askush nuk ka folur për to, askush nuk është kujdesur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.960Z

Protesta, Veliaj: Fitoi Tirana, jo dhuna. PD: Gjoba, falsifikim i pastër

Bashkia e Tiranës e përshëndet vendimin e drejtësisë që vendos një precedent të penaliteteve ndaj një subjekti politik që ndot hapësirën publike. Megjithatë, Bashkia do të apelojë edhe pikat e tjera të gjobës, duke ndjekur të gjitha rrugët ligjore, derisa Partia Demokratike tu pag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.504Z

Shkaterrimi i sistemit

Këta paskan rrjedhur të gjithë, që kur kërkokan të nxjerrin nga lumi gurin që hodhi i marri, thashë me vehte, ndërsa dilja nga zyra e Fatmir Xhafës të enjten në mëngjes. Mbledhur aty një grup juristësh, po i jepnin dorën e fundit materialit ankimues për anulimin e Ligjit të Dosjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.671Z

Shkaterrimi i Trepces

Gjendja aktuale në gjigandin metalurgjik “Trepça” ishte temë debati në një tryezë të rrumbullakët në Prishtinë, të organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës dhe ajo Amerikane. Një ligj i të veçantë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.545Z

Shkaterrimi i Parkut

Me gjithë reagimin e qytetarëve, shkatërrimi i parkut të liqenit në Tirane vazhdon. Kryetari i Forumit për Mbrojtjen e Trashëgimisë, Artan Lame, tha se bashkia hesht dhe vazhdon te mos e bëjë publik projektin. “Ne nuk kemi thën&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama