Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

AMC dhuron një bibliotekë për nxënësit e Milotit

AMC n Ditn Ndrkombtare t Librit pr Fmij mundsoi eljen e biblioteks pr nxnsit e Milotit. Biblioteka e re, dhuruar nga AMC, do t prmbaj libra artistik pr lexim jashtshkollor, fjalor t gjuhs shqipe, fjalor enciklopedik dhe libra shkencor. Shumllojshmria e librave t ksaj biblioteke d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Petro Nini Luarasi, nis rehabilitimi i shkollës

“N 6 shtator t gjith nxnsit dhe nxnset e “Petro Ninit” do t’i presim n kushte bashkkohore, si e meriton tradita e ksaj shkolle”. Kshtu sht shprehur kryebashkiaku Edi Rama dje gjat inspektimit t punimeve pr rehabilitimin e nj prej gjimnazeve t Tirans.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Regjistrimet në gjimnaze, 6 shtatori afati i fundit

Viti shkollor Pranimet n shkollat profesionale dhe t gjuhve t huaja do t bhen me konkurs Nisi dje regjistrimi n t gjitha shkollat e mesme t vendit. Ministria e Arsimit dhe Shkencs u kathirrje t rinjve t regjistrohen sa m shpejt, edhe pse koha q sht vn n dispozicion t tyre do t “skadoj”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.301Z

"Akademia e Yjeve" nis sezoni i pestë

Me nj ndrr pr t’uyje, kta t rinj q pritjen pr t performuar para organizatorve, e kan kthyer n nj moment spektakli n korridoret e Klan, jan disa nga talentet e przgjedhur t "Akademis s Yjeve". Nj edicion jubile i spektaklit dhe shkolls televizive t kngs e krcimit, q n vitin e pest t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Kinë, Sulmohen fëmijë në shkollë

Nj i smur mendor ka tronditur provincn Shandong t Kins, kur sht future n nj shkoll fillore dhe ka plagosur me eki 5 fmij. M pas ai i ka vn flakn vetes dhe shkolls. Ky sht rasti i katrt brenda nj jave q shkollat sulmohen nga njerz t till. Deri m tani jan regjistruar 8 viktima dhe 50 t plagosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.143Z

Vizat, Topalli: Mazhoranca po bën të mundur ëndrrën evropiane të të rinjve

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, vlerson kontributin e madh q kan dhn t rinjt pr t tashmen dhe t ardhmen e vendit ton. Duke qen mes studentve t sapodiplomuar t Universitetit jopublik “Justiniani i Par”, kryeparlamentarja ka kujtuar bashkmoshatart e tyre t 2 kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Tirana, një qytet vetëm fasadë

Lyerja e fasadave t pallateve n Tiran konsiderohet si rilindja e qytetit, nga Bashkia e Tirans, si thuhet n faqen e saj zyrtare. Por fatkeqsisht Tirana nuk sht ajo e ngjyrave t internetit t Bashkis. E nse ngjyrat do t na e trhiqnin me t vrtet vmendjen, sigurisht q do t prfundonim n nj nga gropat e p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama