Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.301Z

"Akademia e Yjeve" nis sezoni i pestë

Me nj ndrr pr t’uyje, kta t rinj q pritjen pr t performuar para organizatorve, e kan kthyer n nj moment spektakli n korridoret e Klan, jan disa nga talentet e przgjedhur t "Akademis s Yjeve". Nj edicion jubile i spektaklit dhe shkolls televizive t kngs e krcimit, q n vitin e pest t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Kinë, Sulmohen fëmijë në shkollë

Nj i smur mendor ka tronditur provincn Shandong t Kins, kur sht future n nj shkoll fillore dhe ka plagosur me eki 5 fmij. M pas ai i ka vn flakn vetes dhe shkolls. Ky sht rasti i katrt brenda nj jave q shkollat sulmohen nga njerz t till. Deri m tani jan regjistruar 8 viktima dhe 50 t plagosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.143Z

Vizat, Topalli: Mazhoranca po bën të mundur ëndrrën evropiane të të rinjve

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, vlerson kontributin e madh q kan dhn t rinjt pr t tashmen dhe t ardhmen e vendit ton. Duke qen mes studentve t sapodiplomuar t Universitetit jopublik “Justiniani i Par”, kryeparlamentarja ka kujtuar bashkmoshatart e tyre t 2 kor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Tirana, një qytet vetëm fasadë

Lyerja e fasadave t pallateve n Tiran konsiderohet si rilindja e qytetit, nga Bashkia e Tirans, si thuhet n faqen e saj zyrtare. Por fatkeqsisht Tirana nuk sht ajo e ngjyrave t internetit t Bashkis. E nse ngjyrat do t na e trhiqnin me t vrtet vmendjen, sigurisht q do t prfundonim n nj nga gropat e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Kontradiktat e Tiranës, një kryeqytet vetëm fasadë

Lyerja e fasadave t pallateve n Tiran konsiderohet si rilindja e qytetit, nga Bashkia e Tirans, si thuhet n faqen e saj zyrtare. Por fatkeqsisht Tirana nuk sht ajo e ngjyrave t internetit t Bashkis. E nse ngjyrat do t na e trhiqnin me t vrtet vmendjen, sigurisht q do t prfundonim n nj nga gropat e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Transferimi i studimeve në Universitetin e Tiranës, dokumentet

Pr t kryer transferimin nga nj universitet privat apo nga nj universitet i huaj studenti duhet t plotsoj dosjen me dokumentacionin e nevojshm dhe ta paraqes n Rektoratin e Universitetit t Tirans. Dosja prmban krkesn e nnshkruar nga studenti pr transferim, prmbajtjen e planit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.676Z

Mundësia e dytë për mbetësit, universitet me kohë të pjesshme

Maturantet qe kane rezultuar mbetes ne provimet e detyrueshme nuk do te jene pjese e vitit te ri akademik, pavaresisht se jane kalues ne provimet me zgjedhje. Fatmir Vejsiu, drejtori i Arsimit Parauniversitar ne MASH, deklaron per Alsat datat e provimeve, per mbetesit e testeve te detyrueshme, te c

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama