Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.484Z

Tirana, një qytet vetëm fasadë

Lyerja e fasadave t pallateve n Tiran konsiderohet si rilindja e qytetit, nga Bashkia e Tirans, si thuhet n faqen e saj zyrtare. Por fatkeqsisht Tirana nuk sht ajo e ngjyrave t internetit t Bashkis. E nse ngjyrat do t na e trhiqnin me t vrtet vmendjen, sigurisht q do t prfundonim n nj nga gropat e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.548Z

Kontradiktat e Tiranës, një kryeqytet vetëm fasadë

Lyerja e fasadave t pallateve n Tiran konsiderohet si rilindja e qytetit, nga Bashkia e Tirans, si thuhet n faqen e saj zyrtare. Por fatkeqsisht Tirana nuk sht ajo e ngjyrave t internetit t Bashkis. E nse ngjyrat do t na e trhiqnin me t vrtet vmendjen, sigurisht q do t prfundonim n nj nga gropat e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Transferimi i studimeve në Universitetin e Tiranës, dokumentet

Pr t kryer transferimin nga nj universitet privat apo nga nj universitet i huaj studenti duhet t plotsoj dosjen me dokumentacionin e nevojshm dhe ta paraqes n Rektoratin e Universitetit t Tirans. Dosja prmban krkesn e nnshkruar nga studenti pr transferim, prmbajtjen e planit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.676Z

Mundësia e dytë për mbetësit, universitet me kohë të pjesshme

Maturantet qe kane rezultuar mbetes ne provimet e detyrueshme nuk do te jene pjese e vitit te ri akademik, pavaresisht se jane kalues ne provimet me zgjedhje. Fatmir Vejsiu, drejtori i Arsimit Parauniversitar ne MASH, deklaron per Alsat datat e provimeve, per mbetesit e testeve te detyrueshme, te c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Gjimnazet dhe 9-vjeçaret, vlerësim me kredite

Tekstet shkollore do t shiten n institucionet prkatse, jo m n librarit e vendit Ndryshe nga prvojat e kaluara, Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka vendosur q nxnsit e shkollave t mesme edhe ato 9-vjeare t vlersohen jo vetm me nota, por edhe me pik e kredite. Funksioni i t cilave, sipas burimeve nga M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Prolog Giffoni" ndalet në Durrës

Prej dy ditsh "Prolog Giffoni" ka ndaluar n Durrs. Ky qytet, prej katr vjetsh tashm sht pjes e itinerarit t "Giffoni Film Festival", duke sjell pr fmijt dhe t rinjt prodhimet m t mira kinematografike botrore. N atmosfern e nj qyteti q ka elur sezonin turistik, projeksionet e "Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Nisja e shkollës, fluks qytetarësh edhe në minibashki

Regjistrimet n kopshte e erdhe, prindrit, probleme me mungesn e dokumentacionit Qendrat e minibashkive n kryeqytet edhe kt vit kan qen t zn me pun n prag t nisjes s shkolls, kopshteve e erdheve. Prindrit qndrojn n radh, krijojn radh pr t marr dokumente identifikimi, por edhe pr t paguar taksat vjeto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama