Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.676Z

Mundësia e dytë për mbetësit, universitet me kohë të pjesshme

Maturantet qe kane rezultuar mbetes ne provimet e detyrueshme nuk do te jene pjese e vitit te ri akademik, pavaresisht se jane kalues ne provimet me zgjedhje. Fatmir Vejsiu, drejtori i Arsimit Parauniversitar ne MASH, deklaron per Alsat datat e provimeve, per mbetesit e testeve te detyrueshme, te c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Gjimnazet dhe 9-vjeçaret, vlerësim me kredite

Tekstet shkollore do t shiten n institucionet prkatse, jo m n librarit e vendit Ndryshe nga prvojat e kaluara, Ministria e Arsimit dhe Shkencs ka vendosur q nxnsit e shkollave t mesme edhe ato 9-vjeare t vlersohen jo vetm me nota, por edhe me pik e kredite. Funksioni i t cilave, sipas burimeve nga M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Prolog Giffoni" ndalet në Durrës

Prej dy ditsh "Prolog Giffoni" ka ndaluar n Durrs. Ky qytet, prej katr vjetsh tashm sht pjes e itinerarit t "Giffoni Film Festival", duke sjell pr fmijt dhe t rinjt prodhimet m t mira kinematografike botrore. N atmosfern e nj qyteti q ka elur sezonin turistik, projeksionet e "Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Nisja e shkollës, fluks qytetarësh edhe në minibashki

Regjistrimet n kopshte e erdhe, prindrit, probleme me mungesn e dokumentacionit Qendrat e minibashkive n kryeqytet edhe kt vit kan qen t zn me pun n prag t nisjes s shkolls, kopshteve e erdheve. Prindrit qndrojn n radh, krijojn radh pr t marr dokumente identifikimi, por edhe pr t paguar taksat vjeto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.544Z

Maturantët, mbetësit, arsim në universitet me kohë të pjesshme

Maturantët që kanë rezultuar mbetës në provimet e detyrueshme nuk do të jenë pjesë e vitit të ri akademik, pavarësisht se janë kalues në provimet me zgjedhje. Maturantt q kan rezultuar mbets n provimet e detyrueshme nuk do t jen pjes e vitit t ri akademik, pavarsisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.897Z

Fëmijët në Durrës aktivitet për ngrohjen globale

Nxnsit e shkolles 9-vjeare n Durrs “Marie Kaulini” kan zhvilluar nj aktivitet sensibilizues me tem “Qyteti im dhe ngrohja Globale” ku i pranishm ka qen dhe zvends ministri i Mjedisit Aleksandr Garuli. N fjaln e tij Garuli, deklaroi se Ministria e Mjedisit sht duke punuar pr p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Të gjitha rezultatet e lëndëve me zgjedhje në gjithë vendin

Standard publikon rezultatet e maturantëve në provimet e fundit të Maturës Shtetërore, ato me zgjedhje. Më 22 shpërndahet formulari A2 Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka publikuar dje rezultatet e lndve me zgjedhje t Maturs Shtetrore, t cilat “standard” i boto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama