Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.544Z

Maturantët, mbetësit, arsim në universitet me kohë të pjesshme

Maturantët që kanë rezultuar mbetës në provimet e detyrueshme nuk do të jenë pjesë e vitit të ri akademik, pavarësisht se janë kalues në provimet me zgjedhje. Maturantt q kan rezultuar mbets n provimet e detyrueshme nuk do t jen pjes e vitit t ri akademik, pavarsisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.897Z

Fëmijët në Durrës aktivitet për ngrohjen globale

Nxnsit e shkolles 9-vjeare n Durrs “Marie Kaulini” kan zhvilluar nj aktivitet sensibilizues me tem “Qyteti im dhe ngrohja Globale” ku i pranishm ka qen dhe zvends ministri i Mjedisit Aleksandr Garuli. N fjaln e tij Garuli, deklaroi se Ministria e Mjedisit sht duke punuar pr p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

Të gjitha rezultatet e lëndëve me zgjedhje në gjithë vendin

Standard publikon rezultatet e maturantëve në provimet e fundit të Maturës Shtetërore, ato me zgjedhje. Më 22 shpërndahet formulari A2 Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka publikuar dje rezultatet e lndve me zgjedhje t Maturs Shtetrore, t cilat “standard” i boto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Fushatë për mbrojtjen e mjedisit "Mëso duke vepruar"

Ministria e Mjedisit n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe kompanin celulare Eagle Mobile, kan nisur n fillim t muajt maj nj fushat sensibilizuese pr mbrojtjen e amjentit nn moton “Mso duke vepruar” ku jan pfshir rreth 200 nxns t shkollave t mesme t disa qyteteve. Kt her kan qen nxns t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.231Z

Aktivitete kulturore në ditën e jetimëve

“Me ne shoqria edhe m e mir”. ky sht sllogani q Instituti Kombtar i Integrimit t Jetimve Shqiptar, ka przgjedhur n ditn kombtare t jetimve. Mesazhet pr m shum mbshtje dhe dashuri pr kt kategori jan dhn gjat nj koncerti t organizuar pr fmijt jetim. Trupa e baletit, kori i fmijve t Qendrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Skandal n Elbasan, student pa t mesme

Elbasan (Start)-E ndrsa arsimi vazhdon t mbetet nj problem serioz n vendin ton, nj tjetr rast sht shfaqur n qytetin e Elbasanit, ku nj student i vitit t katrt, rezulton t mos ket arsimin e mesm. 33 vjeari G.S. sht pajisur me nj diplom fallso t shkolls s mesme t prgjithshme Partizani n Tiran dhe pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.871Z

Korrupsioni, KLD i hap rrugë hetimit të një gjyqtari të Vlorës

Kshilli i Lart i Drejtsis miratoi krkesn e organit shqiptar t akuzs, duke dhn autorizimin pr fillim t procedimit penal ndaj gjyqtarit s gjykats s rrethit gjyqsor Vlor me inicialet Th.N. Vendim i Kshillit u mor me unanimitet nga antart e pranishm,i hap rrugn  kryerjes s hetimeve nga prokuroria e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama