Rezultate te kerkimit per termin: +Shkolls

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Fushatë për mbrojtjen e mjedisit "Mëso duke vepruar"

Ministria e Mjedisit n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe kompanin celulare Eagle Mobile, kan nisur n fillim t muajt maj nj fushat sensibilizuese pr mbrojtjen e amjentit nn moton “Mso duke vepruar” ku jan pfshir rreth 200 nxns t shkollave t mesme t disa qyteteve. Kt her kan qen nxns t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.231Z

Aktivitete kulturore në ditën e jetimëve

“Me ne shoqria edhe m e mir”. ky sht sllogani q Instituti Kombtar i Integrimit t Jetimve Shqiptar, ka przgjedhur n ditn kombtare t jetimve. Mesazhet pr m shum mbshtje dhe dashuri pr kt kategori jan dhn gjat nj koncerti t organizuar pr fmijt jetim. Trupa e baletit, kori i fmijve t Qendrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Skandal n Elbasan, student pa t mesme

Elbasan (Start)-E ndrsa arsimi vazhdon t mbetet nj problem serioz n vendin ton, nj tjetr rast sht shfaqur n qytetin e Elbasanit, ku nj student i vitit t katrt, rezulton t mos ket arsimin e mesm. 33 vjeari G.S. sht pajisur me nj diplom fallso t shkolls s mesme t prgjithshme Partizani n Tiran dhe pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.871Z

Korrupsioni, KLD i hap rrugë hetimit të një gjyqtari të Vlorës

Kshilli i Lart i Drejtsis miratoi krkesn e organit shqiptar t akuzs, duke dhn autorizimin pr fillim t procedimit penal ndaj gjyqtarit s gjykats s rrethit gjyqsor Vlor me inicialet Th.N. Vendim i Kshillit u mor me unanimitet nga antart e pranishm,i hap rrugn  kryerjes s hetimeve nga prokuroria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Ura e Shkollës Teknologjike, me 6 korsi

Inspektimi i punimeve Kryqzimi n zonn pran Urs s Shkolls Teknologjike konsiderohet si nj nyje tejet e rndsishme dhe nj nga pikat kryesore t bllokimit t trafi kut n Tiran, duke krijuar vshtirsi t mdha n lvizjen e mjeteve. Gjat inspektimit t punimeve, kreu i Bashkis s Tirans, Edi Rama, nnvizoi rndsin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Dita e parë e shkollës kushton 10 mijë lekë

Pr fmijt n klasn e par, kosto e familjeve shqiptare arrin shifra mbi mesataren Viti i ri shkollor, nj nxns i klass s par e ka antn t rnd 5-6 kg Ndrsa dita e par e shkolls nis pas nj jave, prgatitjet dhe masat pr tgati fmijt q shkojn n shkoll kan nisur gati nj muaj prpara. Lista e pajisjeve shkollor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

Eagle Mobile, fushata Një me natyrën përmbyllet në Kamëz

Fushata kombtare “Nj me natyrn” e iniciuar nga Eagle Mobile dhe e mbshtetur nga Ministria e Arsimit dhe ajo e Mjedisit, sht prmbyllur n qytetin e Kamzs. Drejtori i Prgjithshm i Eagle Mobile z. Ali Taskin, ministri i Arsimit dhe Shkencs z. Myqerem Tafaj, ministri i Mje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama