Rezultate te kerkimit per termin: +Shkreli

Total: 1264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.993Z

Martin Shkreli sfidon kongresin amerikan

brbrMartin Shkreli shqiptari i konsideruar njeriu me i urryer ne SHBA pasi rriti me 5 mije perqind cmimin e nje ilaci kunder SIDA-s kur ishte president i nje kompanie farmaceutike refuzoi tu pergjigjej pyetjeve gjate nje seance ne kongresin amerikan Ai ishte thirrur ne nje komision te kongresit qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.239Z

Paditet këshilltari i Edi Ramës, Artan Shkreli

Këshilltari i kryeministrit Edi Rama për çështjet e territorit dhe të urbanistikës, Artan Shkreli është paditur pranë gjykatës së shkallës së Parë Tiranë. Nëpërmjet çështjes nr. 5574, të regjistruar më 28.01.2016, paditësi "Telekom Albania" sh.a., e ka paditur Artan Shkrelin,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.504Z

Ali Podrimja merr çmimin "Azem Shkreli"

Poeti i njohur, Ali Podrimja, dhe studiuesi i ri, Nysret Krasniqi, janë dy laureatët e çmimit letrar kombëtar "Azem Shkreli" që jepet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës. I pari është vlerësuar me çmimin për veprën jetësore, ndërsa i dyti me çmimin për librin m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.749Z

Martin Shkreli shpallet fajtor

Biznesmeni kontrovers shqiptaro-amerikan, Martin Shkreli është shpallur fajtor për tri nga tetë akuzat federale të ngritura ndaj tij. I konsideruar si njeriu më i urryer në Amerikë pasi shumëfishoi çmimin e barnave kundër HIV AIDS, u akuzua për mashtrim ndaj investitorëve. Ai do të pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.975Z

Ali Podrimja fitues i çmimit kombëtar “Azem Shkreli”

Prishtinë - Poeti Ali Podrimja është fituesi i Çmimit Kombëtar “Azem Shkreli” – për veprën e gjithë jetës së tij, ndërsa Nysret Krasniqit iu dha Çmimi Vjetor “Azem Shkreli” për veprën “Udha kratilike”, e vlerësuar më e mira ndër botimet e fushës së letërsisë në vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.958Z

Martin Shkreli “hesht” para Kongresit amerikan

Ish-drejtuesi i një kompanie farmaceutike, Martin Shkreli, gjatë ditës së enjte e ka shfrytëzuar të drejten e heshtjes në një seancë në Kongresin amerikan, ku nga ligjvënësit është pyetur në lidhje me çmimin e ilaqeve. Shkreli, me origjinë shqiptare, u bë i njohur në muajin shta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.794Z

Podrimja dhe Krasniqi, fitues të çmimit “Azem Shkreli”

Në bazë të vendimit të jurisë profesionale, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Valton Beqiri, ka nënshkruar vendimet për dhënien e çmimit kombëtar “Azem Shkreli” dhe të çmimit vjetor “Azem Shkreli”. Sipas vendimit të jurisë që kishte në përbërje Jusuf Buxhovin (kr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama