Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimtar

Total: 5612
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.050Z

Një shkrimtar britanik zbulon kaosin e kuqezinjve

Publikimi Shkrimtari britanik, Xhejms Montag, ka publikuar pak ditë më parë librin e tij më të ri, Thirty-One Nil, në të cilin përshkruan rrugën drejt Brazil 2014 të skuadrave që kishin pak apo aspak shanse për të marrë pjesë në Botëror. 35-vjeçari, i cili në vitet e fundit ka shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.391Z

esse nga nje shkrimtar i eger

19/12/2004  Esse nga një shkrimtar i “egër” Për të shpëtuar letërsinë, shkrimtari Ridvan Dibra ka hequr “trupin e huaj”. Me mjaft egërsi, por thotë se ka shpëtuar. Në librin e tij “Dekalogu i turpit”, ku janë botuar dhjetë esse, botuar nga “Ombra GVG”, Dibra n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.704Z

MARREDHENIA MITIKE SHKRIMTAR-LEXUES

Në fillim të kohërave, shkrimtari nuk ishte, vepra po, ishte aty, ndërsa ai jo; ekzistonte vepra e shkruar, ekzistonte lexuesi që e lexonte, porse shkrimtari nuk qe, ose më mirë, nuk qe i dukshëm, qe i padukshëm dhe për pasojë, nuk kishte as marrëdhënie të drejtpërdrejta shkrimtar-lex

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.793Z

Izrael, i arrestuar edhe një shkrimtar suedez

Mes të ndaluarave të flotës humanitarë që mbahen prej autoriteteve izraelite ndodhet edhe një shkrimtar suedez. Kështu njofton një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme të vendit nordik. Bëhet fjalë për Hening Mankell një autor i famshëm librash aksion në Suedi. Mankell nji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.209Z

Të jesh shkrimtar në Rumani

Ndërrimi i sistemit nuk më shtiu frikën, as panikun, sepse mes meje dhe regjimit të shkuar marrëdhëniet patën qënë të ftohta, shpërfillëse e pa shanse. Përparova në të shkruar sikur të mos kish ndodhur asgjë. Po aq lirshëm pata menduar edhe më parë, por dikur çenzura verbane i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.260Z

Topalli: Sabri Godo, politikan, shkrimtar e historian i njohur

TIRANË- Në emër të Kuvendit të Shqipërisë, Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli shpreh ngushëllimet e saj për ndarjen nga jeta të ish deputetit Sabri Godo. “Zoti Godo ka qenë deputet i Kuvendit në dy legjislatura; në detyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.547Z

Idrizi: Identiteti kombëtar, të frymëzojë çdo shkrimtar

Identiteti kombëtar duhet të frymëzojë çdo shkrimtar. Kështu është shprehur kryetari i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet , Shpëtim Idrizi, gjatë promovimit të librit të 18 vjeçares nga Tropoja, Veneta Callpan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama