Rezultate te kerkimit per termin: +Shkrimtari

Total: 7663
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.307Z

Shkrimtari rezident ne Tirane

Shkrimtari rezident ne Tirane E hene 11 Mars 2013 1455 Nikola MadzirovKy eshte Nikola Madzirov 40 vjecari qe vjen nga Maqedonia eshte sot nder poetet me ne ze te vargjeve bashkekohore jo vetem ne Ballkan Ai ndodhet prej nje jave ne Tirane dhe kjo eshte nder vizitat e tij te zakonshme te ketyre d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.568Z

Shuhet shkrimtari i gulagëve

Nobelisti Aleksander Sollzhenicin u nda nga jeta në moshën 89 vjecare. Fituesi i çmimit Nobel në letërsi në vitin 1970 do të ndiqet nga emblema rebele si shkrimtari që nxori në dritë krimet e regjimit të Stalinit dhe bëri të njohur tmerrin e gulagëve. Preludi i varrosjes së carizmit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.477Z

Shkrimtari Dritero Agolli sot, 80 vjeç

TIRANE-Akademia e Shkencave e Shqipërisë në bashkëpunim me ministrinë e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve organizojnë në sallën "Aleks Buda" një takim jubilar me rastin e 80-vjetorit të lindjes së shkrimtarit dhe akademikut, Dritëro Agolli. Në këtë veprimtari do të marrin pje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.667Z

Kërcënohet nga mafia shkrimtari Roberto Saviano

Romë, 29 gusht, NOA Policia ende nuk ka dhënë një variant të saktë për ngjarjen. Por media dhe njerëzit e afër të shkrimtarit të librit Gomora e kanë cilësuar si një paralajmërim nga mafia. Një sinjal me shumë kuptime, tipik si fragmentet e librit të tij që përshkruan maf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.104Z

FOTOT/ Tirana në sytë e një shkrimtari

Fotografi dhe shkrimtari Aleksandër Williamson udhëtoi në Shqipëri në shtator të vitit 2015 për të marrë pjesë në dasmën e vëllait të tij. Fotot e shkrepura gjatë udhëtimit me një kamera analoge u bënë pjesë e serisë së fotove Toka e Shqiponjave, një eksplorim i qendrave ur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.535Z

Shkrimtari Dritëro Agolli shtrohet në spital

Shkrimtari i njohur, Dritëro Agolli, shtrohet në spital. Burime nga spitali i bënë me dije gazetares së Ora News, Manjola Hasa, se Agolli ndodhet i shtruar në Sanatorium. Vetëm pak kohë më parë në muajin tetor, shkrimtari i njohur festoi 85-vjetorin. Të parët për lajmin e fundit. Ndiqn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.062Z

Sulmohet shkrimtari shqiptar ne Suedi

Hamit Gurguri Malme 17 Shkurt 2011 NOA/ Ramadan Seitaj 8211 Ne hyrje te nderteses ku banon ne Gislaved te Suedise eshte sulmuar sot fizikisht shkrimtari Hamit Gurguri. Ai u sulmua me thike nga nje grup per te cilet Hamiti mendon se ishin serbe. Njeri nga sulmuesit qe kishte shenjen e policise e sulm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama