Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.259Z

Vizita e Kotzias, shoqata Çamëria nesër protestë

Një ditë para vizitës së ministrit të Jashtëm grek Nikolaos Kotzias në Tiranë, shoqata Çamëria ka paralajmëruar protesta. Shoqata njofton se nesër në orën 8 e 30 të mëngjesit do të protestojnë para ambienteve të Ministrisë së Jashtme. Ministria e Jashtme Greke vijoi me qëndrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.733Z

Krijohet shoqata e biznesmeneve te pakices

Fjoraldi Zguro Arritja e standardeve evropiane ne sektorin e shitjes me pakice, eshte arsyeja qe mblodhi se bashku rreth 50 sipermarres shqiptare, te cilet pak kohe me pare themeluan Shoqaten e Biznesmeneve te Shitjes me Pakice (SHBSHP). "Qellimi kryesor i organizates eshte mbrojtja e interesave te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.078Z

Reklamat falas, Shoqata e Mediave: Ligji, antikushtetues

Shoqata e Mediave Elektronike deklaroi se me forcën e kartonëve, dje, partitë e mazhorancës së re, kanë miratuar në parlament një amendim të ligjit për partitë politike, i cili i detyron radiotelevizionet private të transmetojnë falas reklamat e partive politike gjatë fushatës elektor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.519Z

Shoqata e Prokurorëve konteston dy nene të projektligjit

Reagimi Një ditë pasi Komisioni parlamentar i Ligjeve miratoi me konsensus ligjin për Prokurorinë dhe e dërgoi për miratim në Kuvend, reagoi dje Shoqata Kombëtare e Prokurorëve të Republikës së Shqipërisë. Përmes një njoftimi për shtyp, shoqata kërkoi rishikimin e disa neneve që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.782Z

Shoqata përçan keqas gjyqtarët

Dalin në pah mëritë mes brezit të ri të gjyqtarëve, që kanë mbaruar Magjistraturën dhe juristëve të vjetër Gjyqtarët e dalë nga Shkolla e Magjistraturës paralajmërojnë krijimin e një shoqate më vete TIRANË- "Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve të Shqipërisë" duket se nuk i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.806Z

Shoqata e Bankave: Kolateralet opsion i fundit

TIRANË- Shoqata Shqiptare e Bankave ka reaguar me anë të një deklarate publike për ezkekutimin e kolaterelave të bizneseve në ato raste kur këto të fundit nuk kanë mundësi shlyerje kredish apo ovder-draftesh. Ndërsa shprehen të shqetësuar për vështirësinë në ekzekutimin e kolatera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.594Z

Shoqata e gazit: Do bllokojmë tregtimin

Shoqata e gazit të lëngshëm paralajmëron se do te bllokoje shitjen e këtij produkti, per aq kohe sa administrata tatimore nuk merr ne konsiderate shqetësimet qe kane kompanitë e këtij tregu. Sipas shoqatës, tatimet kane bllokuar tregtimin e gazit pasi kërkojnë pajisjen me kasa fiskale, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama