Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.445Z

Krijohet shoqata e avokatëve penalist

Krijohet shoqata e avokatëve penalist. Me në krye avokatin e njohur Ardian Visha kjo shoqatë do të ketë mundësi të ngreje zërin kur shkelen të drejtat e avokatëve. Kryetari i kësaj shoqate shpjegon arsyet e krijimit të kësaj shoqate dhe planet e saj në mbledhjen e saj të parë. Ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Shoqata e arsimtarëve kërkon pensionet suplementare

Shoqata e Arsimtarve t Shqipris ka deklaruar dje se pensionet suplementare t personave, q kan tituj shkencor nuk sht zbatuar. “Megjithse ky dekret kishte hyr n fuqi q nga 1 janari 2010, pati disa zvarritje t paprligjura n zbatimin e tij. Prandaj, shoqata jon e ngriti me for

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.479Z

Shoqata e Prokurorëve: Dënojmë ashpër vrasjen

Shoqata e Prokurorëve të Republikës së Shqipërisë, i shpreh ngushëllimet e thella familjes dhe të afërmve të gjyqtarit të Rrethit Gjyqësor Vlorë, z. Skerdilajd Konomi, i cili humbi jetën sot nga një atentat i tipit terroristo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.964Z

Shoqata Itali-Shqiperi

Në Senatin Italian u prezantua Shoqata Parlamentare e Miqësisë Itali-Shqipëri. Kryetari i kësaj shoqate, senatori me origjinë arbëreshe Basilio Giordano shpjegoi se objektivi është realizimi i disa nismave me karakter kulturor dhe ekonomik, por p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.322Z

Ligji, reagon Shoqata e Prokurorëve: Kërkojmë mbrojtje

Shoqata e Prokurorëve u bën thirrje partive politike që votuan me konsensus një ditë më parë Ligjin për Prokurorinë, që të rishikojnë nenin për mbrojtjen e ligjshme të prokurorit. Shoqata e riformuloi nenin 34, dhe kërkoi nga partitë që të mos cënojnë pavarësinë e drejtësisë&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.470Z

Hetuesia, përjashtohet Shoqata e Prokurorëve

Sekretari i shoqatës, Shkëlqim Hajdari, deklaron se nuk është ftuar e pyetur për ligjin e OPGJ-ve Shoqata Kombëtare e Prokurorëve është “përjashtuar” nga grupi hartues i ligjit të ri për “policinë gjyqësore”. Sekretari i shoqatës, prokurori Shkëlqim Hajdari,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.207Z

Shoqata Laberia nderon intelektualet e vendit

Shoqata kulturore atdhetare “Laberia”, ne nje nga mbledhjet e saj ka nderuar me titullin “personalitete te shquara” intelektuale qe kane dhene kontributin e tyre ne fusha te ndryshme. Rrapo Dervishi u nderua per aktivitetin e kryer gjate Luftes Nacional-Clirimtare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama