Rezultate te kerkimit per termin: +Shoqata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.322Z

Ligji, reagon Shoqata e Prokurorëve: Kërkojmë mbrojtje

Shoqata e Prokurorëve u bën thirrje partive politike që votuan me konsensus një ditë më parë Ligjin për Prokurorinë, që të rishikojnë nenin për mbrojtjen e ligjshme të prokurorit. Shoqata e riformuloi nenin 34, dhe kërkoi nga partitë që të mos cënojnë pavarësinë e drejtësisë&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.470Z

Hetuesia, përjashtohet Shoqata e Prokurorëve

Sekretari i shoqatës, Shkëlqim Hajdari, deklaron se nuk është ftuar e pyetur për ligjin e OPGJ-ve Shoqata Kombëtare e Prokurorëve është “përjashtuar” nga grupi hartues i ligjit të ri për “policinë gjyqësore”. Sekretari i shoqatës, prokurori Shkëlqim Hajdari,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.207Z

Shoqata Laberia nderon intelektualet e vendit

Shoqata kulturore atdhetare “Laberia”, ne nje nga mbledhjet e saj ka nderuar me titullin “personalitete te shquara” intelektuale qe kane dhene kontributin e tyre ne fusha te ndryshme. Rrapo Dervishi u nderua per aktivitetin e kryer gjate Luftes Nacional-Clirimtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.316Z

Themelohet shoqata “Korridori i Shqiptarëve”

Komisioni Nismtar i Shoqatës “Korridori i Shqiptarëve”, me drejtim të veprimtarisë së saj, Rrugën Durrës-Prishtinë, njofton se më 26 janar 2009 do të mbajnë Kuvendin e saj të parë në Tiranë me pjesmarrës  inxhinerë, juristë, politikanë, gazetarë, historianë, etj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.322Z

Shoqata e Prokurorëve kundërshton ligjin e Prokurorisë

Shoqata e Prokurorëve ka kundërshtuar miratimin e ligjit të Prokurorisë. Shoqata deklarohet kundër heqjes së imunitetit të prokurorëve dhe kundër kontollit të ministrisë së Drejtësisë mbi prokurorët. Shoqata Kombëtare e Prokurorëve të Republikës së Shqipërisë kërkon rishikimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.259Z

Vizita e Kotzias, shoqata Çamëria nesër protestë

Një ditë para vizitës së ministrit të Jashtëm grek Nikolaos Kotzias në Tiranë, shoqata Çamëria ka paralajmëruar protesta. Shoqata njofton se nesër në orën 8 e 30 të mëngjesit do të protestojnë para ambienteve të Ministrisë së Jashtme. Ministria e Jashtme Greke vijoi me qëndrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.733Z

Krijohet shoqata e biznesmeneve te pakices

Fjoraldi Zguro Arritja e standardeve evropiane ne sektorin e shitjes me pakice, eshte arsyeja qe mblodhi se bashku rreth 50 sipermarres shqiptare, te cilet pak kohe me pare themeluan Shoqaten e Biznesmeneve te Shitjes me Pakice (SHBSHP). "Qellimi kryesor i organizates eshte mbrojtja e interesave te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama