Rezultate te kerkimit per termin: +Shote +Galica

Total: 96
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.409Z

Maturantët, një votë baraz me një tezë provimi, grushte e shqelma mbi zyrtarin e Ministrisë

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon për dhunë kreun e bashkisë së Fushë-Krujës dhe vëllain e tij se kanë dhunuar sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit. Sipas një arsimtareje dixhitale që ka dërguar mesazh tek Berisha, vëllai i Artur Bushit dhe shefi i komisariatit, kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.072Z

E pabesueshme: Serbët kërkojnë që mos të këndohet më kënga e Shotës! – (Video)

Urrejtja dhe akuza e serbëve ndaj shqiptarëve, tashmë dihet, por prapë ata gjejnë mënyra e mënyra për të na shokuar me deklaratat e tyre të pavërteta dhe tendencioze. Ndoshta shumica nuk e kanë ditur por qysh moti ekziston kënga në gjuhën serbe "Shote, mori Shote", e krijuar pikërish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.624Z

Për mikeshën, rreh mësuesin

23/02/2005  Rasti i dytë në Fushë Krujë FUSHË KRUJË – Në mënyrë të përsëritur në shkollën e mesme “Shote Galica” në Fushë Krujë, një tjetër mësues është bërë pre e dhunës së nxënësve. Këtë herë ka qenë 21-vjeçari A.Çela, me banim në fshatin Armenas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.502Z

Pas Aulonës, Ballkani kërcen edhe në Gjirokastër

Katër nga 11 ansamblet pjesëmarrëse në “Fest Argjiro 2009” prezantuan dje në mbrëmje, në natën e dytë të këtij aktiviteti që po zhvillohet në kalanë e Gjirokastrës, gjallërinë dhe pasurinë e folkut Ballkanik. I pari që u ngjit në skenë në natën e dytë të këtij festival

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.266Z

Musliu: Nuk po respektohen dëshmorët

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës përmes një postimi në "Facebook" ka postuar disa fotografi ku ka vizituar varrin e veprimtares Shote Galica. Musliu shkruan se matej se afër varrit të saj vend të rojave të nderit kishte gjetur një qen të ngordhur. " Sot bashkë me G

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.494Z

Veprimtaria e Azem Galicës, në një film

Ashtu siç ishte njoftuar muaj më parë në një konferencë për media në Prishtinë, kanë nisur zyrtarisht xhirimet e projektit filmik "Trimi i trimave" bazuar në librin e shkrimtarit vushtrrias Bedri Tahiri, kushtuar veprimtarisë së heroit Azem Bejtë Galica. Xhirimet filluan në fshatin Ga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.862Z

Leonora Jakupi, merr lavdata për “Pushkë e cifteli” (Video)

Këngëtarja e mirënjohur, Leonora Jakupi duket të jetë e kënaqur me projektin e fundit muzikor “Pushkë e cifteli”. Në Instagramin e saj, ajo ka postuar një foto duke treguar “quajtur” vetën e saj si heroina Shote Galica, shkrua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama