Rezultate te kerkimit per termin: +Shote +Galica

Total: 96
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.468Z

Ambasadorja gjermane pozon si Shote Galica

Ambasadorja gjermane në Tiranë, Carola Myler Holtkemper në prag të largimit të saj pas përfundimit të misionit diplomatik në vend, na ka rezervuar një profil ndryshe, që edhe një herë dëshmon dashurinë e saj për Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.757Z

Artisti që pikturoi Shote Galicën

Me pushkën në dorë e vështrimin e humbur në fushën e betejës Shote Galica mbart imazhin e një gruaje të bukur dhe pse në luftë. Portreti i saj në pikturë realizuar nga Ismail Lulani është një nga tablotë më të bukura ku ajo shfaqet. E realizuar në 1974, kjo është një nga piktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.092Z

Mediat maqedonase Shote Galicën e prezantojnë si vrasëse, ambasadori kosovar hesht!

Maqedonia po tronditet pas publikimit të lajmit se heroina kosovare, Shote Galica i ka djegur të gjallë fëmijët serb. Mediat maqedonase në Shkup heroinën kombëtare shqiptare, Shote Galicën e përshkruajn si përbindësh që i ka djegur t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.727Z

Sejdiu dekoron "Heroi i Kosovës" 7 personalitete

Ymer Prizreni, Haxhi Zeka, Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini, Shote Galica dhe Azem Galica, janë personalitetet që janë vlerësuar me titullin "Heroi i Kosovës" nga presidenti Fatmir Sejdiu në prag të 2 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Me anë të një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.738Z

Sejdiu dekoron personalitetet e shquara të historisë

Për kontribut të veçantë dhënë për lirinë dhe pavarësinë e shqiptarëve dhe të Kosovës, presidenti Fatmir Sejdiu dekoroi me urdhrin Hero i Kosovës personalitetet e shquara të historisë, Ymer Prizreni, Haxhi Zeka, Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini, Shote Galica dhe Azem Galic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.409Z

Maturantët, një votë baraz me një tezë provimi, grushte e shqelma mbi zyrtarin e Ministrisë

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon për dhunë kreun e bashkisë së Fushë-Krujës dhe vëllain e tij se kanë dhunuar sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit. Sipas një arsimtareje dixhitale që ka dërguar mesazh tek Berisha, vëllai i Artur Bushit dhe shefi i komisariatit, kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.072Z

E pabesueshme: Serbët kërkojnë që mos të këndohet më kënga e Shotës! – (Video)

Urrejtja dhe akuza e serbëve ndaj shqiptarëve, tashmë dihet, por prapë ata gjejnë mënyra e mënyra për të na shokuar me deklaratat e tyre të pavërteta dhe tendencioze. Ndoshta shumica nuk e kanë ditur por qysh moti ekziston kënga në gjuhën serbe "Shote, mori Shote", e krijuar pikërish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama