Rezultate te kerkimit per termin: +Shote +Galica

Total: 96
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.757Z

Artisti që pikturoi Shote Galicën

Me pushkën në dorë e vështrimin e humbur në fushën e betejës Shote Galica mbart imazhin e një gruaje të bukur dhe pse në luftë. Portreti i saj në pikturë realizuar nga Ismail Lulani është një nga tablotë më të bukura ku ajo shfaqet. E realizuar në 1974, kjo është një nga piktu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.092Z

Mediat maqedonase Shote Galicën e prezantojnë si vrasëse, ambasadori kosovar hesht!

Maqedonia po tronditet pas publikimit të lajmit se heroina kosovare, Shote Galica i ka djegur të gjallë fëmijët serb. Mediat maqedonase në Shkup heroinën kombëtare shqiptare, Shote Galicën e përshkruajn si përbindësh që i ka djegur t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.727Z

Sejdiu dekoron "Heroi i Kosovës" 7 personalitete

Ymer Prizreni, Haxhi Zeka, Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini, Shote Galica dhe Azem Galica, janë personalitetet që janë vlerësuar me titullin "Heroi i Kosovës" nga presidenti Fatmir Sejdiu në prag të 2 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Me anë të një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.738Z

Sejdiu dekoron personalitetet e shquara të historisë

Për kontribut të veçantë dhënë për lirinë dhe pavarësinë e shqiptarëve dhe të Kosovës, presidenti Fatmir Sejdiu dekoroi me urdhrin Hero i Kosovës personalitetet e shquara të historisë, Ymer Prizreni, Haxhi Zeka, Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini, Shote Galica dhe Azem Galic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.409Z

Maturantët, një votë baraz me një tezë provimi, grushte e shqelma mbi zyrtarin e Ministrisë

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon për dhunë kreun e bashkisë së Fushë-Krujës dhe vëllain e tij se kanë dhunuar sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit. Sipas një arsimtareje dixhitale që ka dërguar mesazh tek Berisha, vëllai i Artur Bushit dhe shefi i komisariatit, kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.072Z

E pabesueshme: Serbët kërkojnë që mos të këndohet më kënga e Shotës! – (Video)

Urrejtja dhe akuza e serbëve ndaj shqiptarëve, tashmë dihet, por prapë ata gjejnë mënyra e mënyra për të na shokuar me deklaratat e tyre të pavërteta dhe tendencioze. Ndoshta shumica nuk e kanë ditur por qysh moti ekziston kënga në gjuhën serbe "Shote, mori Shote", e krijuar pikërish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.624Z

Për mikeshën, rreh mësuesin

23/02/2005  Rasti i dytë në Fushë Krujë FUSHË KRUJË – Në mënyrë të përsëritur në shkollën e mesme “Shote Galica” në Fushë Krujë, një tjetër mësues është bërë pre e dhunës së nxënësve. Këtë herë ka qenë 21-vjeçari A.Çela, me banim në fshatin Armenas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama