Rezultate te kerkimit per termin: +Shote +Galica

Total: 96
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.727Z

Sejdiu dekoron "Heroi i Kosovës" 7 personalitete

Ymer Prizreni, Haxhi Zeka, Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini, Shote Galica dhe Azem Galica, janë personalitetet që janë vlerësuar me titullin "Heroi i Kosovës" nga presidenti Fatmir Sejdiu në prag të 2 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Me anë të një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.738Z

Sejdiu dekoron personalitetet e shquara të historisë

Për kontribut të veçantë dhënë për lirinë dhe pavarësinë e shqiptarëve dhe të Kosovës, presidenti Fatmir Sejdiu dekoroi me urdhrin Hero i Kosovës personalitetet e shquara të historisë, Ymer Prizreni, Haxhi Zeka, Hasan Prishtina, Bajram Curri, Isa Boletini, Shote Galica dhe Azem Galic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.409Z

Maturantët, një votë baraz me një tezë provimi, grushte e shqelma mbi zyrtarin e Ministrisë

Ish kryeministri Sali Berisha akuzon për dhunë kreun e bashkisë së Fushë-Krujës dhe vëllain e tij se kanë dhunuar sekretarin e përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit. Sipas një arsimtareje dixhitale që ka dërguar mesazh tek Berisha, vëllai i Artur Bushit dhe shefi i komisariatit, kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.072Z

E pabesueshme: Serbët kërkojnë që mos të këndohet më kënga e Shotës! – (Video)

Urrejtja dhe akuza e serbëve ndaj shqiptarëve, tashmë dihet, por prapë ata gjejnë mënyra e mënyra për të na shokuar me deklaratat e tyre të pavërteta dhe tendencioze. Ndoshta shumica nuk e kanë ditur por qysh moti ekziston kënga në gjuhën serbe "Shote, mori Shote", e krijuar pikërish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.624Z

Për mikeshën, rreh mësuesin

23/02/2005  Rasti i dytë në Fushë Krujë FUSHË KRUJË – Në mënyrë të përsëritur në shkollën e mesme “Shote Galica” në Fushë Krujë, një tjetër mësues është bërë pre e dhunës së nxënësve. Këtë herë ka qenë 21-vjeçari A.Çela, me banim në fshatin Armenas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.502Z

Pas Aulonës, Ballkani kërcen edhe në Gjirokastër

Katër nga 11 ansamblet pjesëmarrëse në “Fest Argjiro 2009” prezantuan dje në mbrëmje, në natën e dytë të këtij aktiviteti që po zhvillohet në kalanë e Gjirokastrës, gjallërinë dhe pasurinë e folkut Ballkanik. I pari që u ngjit në skenë në natën e dytë të këtij festival

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.266Z

Musliu: Nuk po respektohen dëshmorët

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës përmes një postimi në "Facebook" ka postuar disa fotografi ku ka vizituar varrin e veprimtares Shote Galica. Musliu shkruan se matej se afër varrit të saj vend të rojave të nderit kishte gjetur një qen të ngordhur. " Sot bashkë me G

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama