Rezultate te kerkimit per termin: +Shpenzimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.299Z

Ahmeti tregon shpenzimet

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes llogarisë së tij në Facebook ka mohuar shpenzimet e paarsyeshme të Komunës së Prishtinës, të gjetura nga Auditori i Përgjithshëm në procesin auditues për vitin 2014. Ky është postimi i plotë i Kryetarit Ahmeti në Facebook: Sa për inform

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.001Z

Shpenzimet e Fundvitit

Festojnë Krishtlndjet dhe Vitin e Ri tamam si italianët. Do ti ndajnë lekët e shpërblimit mes gëzimeve, dhuratave dhe dhimbjeve të faturave, tamam si italianët. Gjatë festave që kaluam, ishte e vështirë të dalloje italianët e vërtetë nga emigrantët. Dhe pse po të mendosh mirë ka p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.346Z

Qeveria rrit shpenzimet për investime

 Në pragfushatë qeveria ka rritur ndjeshëm shpenzimet për investime. Sipas të dhënave më të fundit nga Ministria e Financave, deri në fund të muajit mars shpenzimet kapitale janë 10.3 për qind më shumë se parashikimi. Ndërsa për sa i përket treguesve të tjerë, në krahasim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.961Z

Shpenzimet populiste

Qeveria shqiptare e mbylli marreveshjen e supervizionimit me FMN ne 31 janar te vitit 2009 megjithe kerkesen e eksperteve se supervizionimi duhej zgjatur pasi sic ata shkruanin shpenzimet populiste te vitit elektoral do ta demtonin ekonomine dhe qeveria nuk do te kishte ne vemendje politikat eko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.577Z

Nuk ndalen shpenzimet

Shpenzimet e Bankës së Shqipërisë nuk ndalen, pavarësisht kritikave të forta në media nga opozita. Kësaj here, plani i BSH synon blerjen e pesë fuoristradave, tre prej të cilave do të jenë të blinduara dhe shërbejnë p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.920Z

Konsumatoret amerikane pakesojne shpenzimet

Konsumatoret amerikane shkurtuan shpenzimet e tyre ne qershor renia e pare ne kete pjese te rendesishme te ekonomise ne dy vjet. Raporti i se martes nga Departamenti i Tregtise thote se shpenzimet e konsumatoreve rane 0 presje 2 perqind. Nje pjese e kesaj renie erdhi nga kostot me te uleta per energ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.575Z

Fluturojnë shpenzimet operative të qeverisë

Buxheti Vetëm gjatë vitit 2009, u shpenzuan 41 milionë dollarë më shumë Qeveria shqiptare ka shpenzuar gjatë vitit të kaluar rreth 270 milionë dollarë për shpenzime operative e mirëmbajtjeje, me një rritje të konsiderueshme prej 18 për qind ose mbi 41 milionë dollarë kundrejt vitit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama