Rezultate te kerkimit per termin: +Shprthim

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Fush-Kruj: Tritol dyqanit t celularve, nuk ka viktima

Nj shprthim ka tronditur Fush-Krujn n ort e para pas mesnate. Nj sasi tritoli e vendosur n nj prej dyqaneve ku tregtohen celular n kt qytet shprtheu duke shkaktuar dme material, fatmirisht pa lndime n njerz. Policia ka nisur hetimet pr t zbuluar shkaqet dhe autort e ksaj ngjarjeje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.893Z

Gjiri i Meksikës, 11 të zhdukur nga shpërthimi në një platformë nafte

Nj shprthim i fuqishm n bordin e platforme nafte n gjirin e Meksiks ka shkaktuar t paktn 17 t plagosur. 11 t tjer rezultojn t humbur. N momentin e shprthimit n bord ndodheshin 126 persona megjithat, 94 prej tyre arritn q t largoheshin n koh. Vazhdojn krkimet pr gjetjen e t zhdukurve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Pakistan, 6 të vdekur nga një shpërthim në Karachi

N nj shprthim t rnd n qytetin Karachi, n jug t Pakistanit kane humbur jeten t paktn gjasht persona. Si beri te ditur  nj zdhns i policis, viktimat jan militant islamist q kishin depozituar lnd plasse n nj shtpi. Mirepo pas hetimeve t para mesohet se shprthimi ka qen nj aksident. N grmadhat e nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Sulm ndaj Musharafit? Vriten 7 vet

Sulm ndaj Musharafit? Vriten 7 vet N nj sulm vetvrass me bomb, m pak se nj kilometr nga Komanda ushtarake e presidentit pakistanez, Pervez Musharaf, n Ravalpindi, jan vrar sot t paktn shtat vet, ndr t cilt edhe sulmuesi me bomb, njofton Rojter. Ndr t vrar jan tre polic dhe tre kmbsor t rast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.432Z

Mitrovice, shpërthim në oborrin e policisë. Nuk ka viktima

Nj shprthim i fuqishm ka ndodhur n Zubin Potok, te Mitrovices. Nje granat jugosllave e hedhur ne oborrin e komisariatit t policise demtoi tri makina, dy prej t cilave t Policis s Kosovs. Kshtu kat ditur zdhnsi i Policis s Kosovs, Besim Hoti, duke shtuar se n incidentin e ndodhur rreth ors 2:00 t mng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.637Z

Mbytet anija në Detin e Verdhë, 46 të humbur

Vazhdojn krkimet pr gjetjen e 46 marinarve t zhdukur si pasoj e fundosjes s nj anijeje n brigjet e Kores Veriore n Detin e Verdh. Anija n bordin e s cils ndodheshin 104 marinar u fundos gjat nj patrullimi rutin. Mediat vendase raportojn se n anije ka pasur nj shprthim, megjithat ende nuk dihet nse k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Bashkia jep dy bursa studimi

Tiran (start)- Dy vajza nga fshati Grdec, atje ku ndodhi shprthim n pranvern e ktij viti, iu sht dhn burs studimi nga Bashkia e Tirans. Enkelejda dhe Erisa Kruja, humbn baban e tyre gjat shprthimin. Babai i vajzave ishte i vetmi q sillte t ardhura n familje, por q pas 15 marsit, dy motrat mbetn pa a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama