Rezultate te kerkimit per termin: +Shprthim

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.374Z

Pakistan, 6 të vdekur nga një shpërthim në Karachi

N nj shprthim t rnd n qytetin Karachi, n jug t Pakistanit kane humbur jeten t paktn gjasht persona. Si beri te ditur  nj zdhns i policis, viktimat jan militant islamist q kishin depozituar lnd plasse n nj shtpi. Mirepo pas hetimeve t para mesohet se shprthimi ka qen nj aksident. N grmadhat e nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Sulm ndaj Musharafit? Vriten 7 vet

Sulm ndaj Musharafit? Vriten 7 vet N nj sulm vetvrass me bomb, m pak se nj kilometr nga Komanda ushtarake e presidentit pakistanez, Pervez Musharaf, n Ravalpindi, jan vrar sot t paktn shtat vet, ndr t cilt edhe sulmuesi me bomb, njofton Rojter. Ndr t vrar jan tre polic dhe tre kmbsor t rast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.432Z

Mitrovice, shpërthim në oborrin e policisë. Nuk ka viktima

Nj shprthim i fuqishm ka ndodhur n Zubin Potok, te Mitrovices. Nje granat jugosllave e hedhur ne oborrin e komisariatit t policise demtoi tri makina, dy prej t cilave t Policis s Kosovs. Kshtu kat ditur zdhnsi i Policis s Kosovs, Besim Hoti, duke shtuar se n incidentin e ndodhur rreth ors 2:00 t mng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.637Z

Mbytet anija në Detin e Verdhë, 46 të humbur

Vazhdojn krkimet pr gjetjen e 46 marinarve t zhdukur si pasoj e fundosjes s nj anijeje n brigjet e Kores Veriore n Detin e Verdh. Anija n bordin e s cils ndodheshin 104 marinar u fundos gjat nj patrullimi rutin. Mediat vendase raportojn se n anije ka pasur nj shprthim, megjithat ende nuk dihet nse k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Bashkia jep dy bursa studimi

Tiran (start)- Dy vajza nga fshati Grdec, atje ku ndodhi shprthim n pranvern e ktij viti, iu sht dhn burs studimi nga Bashkia e Tirans. Enkelejda dhe Erisa Kruja, humbn baban e tyre gjat shprthimin. Babai i vajzave ishte i vetmi q sillte t ardhura n familje, por q pas 15 marsit, dy motrat mbetn pa a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

Afganistan, humb jetën nga një shpërthim gazetari i Sunday Mirror

Nj gazetar i gazets britanike “Sunday Mirror” sht vrar nga nj shprthim n Afganistan. Lajmin e bn t ditur zyrtar t ministris s mbrojtjes n Britani. Ruper Hamer po shoqronte nj patrull n provincn Helmand, n kuadr t misionit t tij t 5-t jasht vendit, kur makina me t cilin  po udhtonin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

11 të vdekur e 34 të plagosur nga një sulm në Irak

Nj shprthim kamikaz n nj stacion policie n verilindje t kryeqytetit iraken, Bagdad ka shkaktuar 11 t vdekur dhe 34 t plagosur. Ministria e Brendshme tha se mes viktimave ka edhe civil. Si pasoj e shprthimit jan dmtuar edhe disa ndrtesa q ndodheshin pran stacionit t policis. Ky sht vetm njri prej sul

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama