Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiperise

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.100Z

Komunaret e Shqiperise vizituan Gostivarin

Ne Komunen e Gostivarit dje qendroi delegacion i kryetareve te komunave nga Republika e Shqiperise te udhehequr nga kryetari i Shoqates se bashkive te Shqiperise Refik Rrugeja. Kryetari i komunes se Gostivarit, Nevzat Bejta, njoftoi delegacionin shqiptar me menyren e organizimit dhe funksionimit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.315Z

Tetori i Shqiperise

Bashkimi Evropian ka ndermarre hapat e pare drejt pranimit te Islandes si pjese e bllokut me 27 anetare. Ministrat e Jashtem te BE-se qe jane mbledhur ne Bruksel i kane kerkuar Komisionit Evropian te filloje vleresimin e gatishmerise se Islandes per anetaresi. Bisedimet per anetaresi me Islanden, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.923Z

Brukseli, kritika Shqiperise

Komisioni Europian ka pergatitur progres raportin per vendet e Ballkanit duke percaktuar se Shqiperia ka bere nje progres jo te njetrajtshem. Sipas Brukselit, Shqiperia ka vazhduar te shenoje progres sa i takon demokracise dhe rendit ligjor. Megjithate Shqiperia kritikohet per mungesen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.480Z

NATO, Britania mbeshtetje Shqiperise

Britania e madhe do te firmose protokollin e anetaresimit te Shqiperise ne NATO me 10 dhjetor. Ne diten e dyte te vizites dhe takimeve ne Londer, kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli u shpreh se ka marre garancine per nenshkrimin nga ana e mbretereshes. “Me date 10 dhjetor, mbrete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:53.356Z

Kundershtaret e Shqiperise Santos Ndaj Shqiperise do te jete veshtire

0 brbr SSSAbrASS brbrKundershtaret e Shqiperise kane publikuar me heret emrat e lojtareve per ndeshjet e radhes Danimarka do te luaje edhe ndaj Armenise ndersa Portugalia me pare do te zhvilloje miqesoren me Francen Te danezet mungon qendermbrojtesi Andreas Bjelland ndersa te portugezet William Car

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.426Z

Gjermania-Shqiperise: Rrezikoni Europen

Gjermania leshon nje paralajmerim te forte mbi rrezikun qe i kanoset integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Europian. Ne nje interviste per “Deutsche Welle”, ambasadori gjerman Bernd Borchardt u kerkon partive politike te gjejne zgjidhjen me dialog dhe jo fyerje e akuza. &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.164Z

Sejdiu: Kosova, perhere mirenjohese Shqiperise

Ambasadori i Shqiperise ne Kosove, Islam Lauka u prit sot ne nje takim nga presidenti Fatmir Sejdiu, te cilit i dorezoi edhe letrat kredenciale. "Kosova do t’i jete perhere mirenjohese Shqiperise per mbeshtetjen e madhe qe na ka dhene ne proceset e perbashketa qe kemi kaluar&r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama