Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Total: 1958
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Shqipri-Kin: Synohet rritja e bashkpunimit n sistemin bankar

Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani, zhvilloi ditt e fundit nj vizit zyrtare n Republikn Popullore t Kins me ftes t Guvernatorit t Banks Popullore t Kins, z. Zhou Xiaochuan, me t cilin diskutoi pr vendosjen e bashkpunimit institucionalisht n fushn e mbikqyrjes bankare, bn t ditur sot buri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Nishani: do vit n Shqipri, 300 t vdekur nga aksidentet

Ministri i Brendshm Bujar Nishani ka theksuar nvojn e bashkpunimit midis pushteti vendor dhe atij qndror si dhe t institucioneve t tjera pr bashkpunim n mbrojtjen civile. Pjesmarrs N Konferencn Kombtare: Pr Mbrojtjen civile, zoti Nishani u shpreh se ky sht nj nga problemet m komplekse dhe pjes e rnd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.455Z

Gjendja e grave n Shqipri: dhun, diskriminim dhe errsir statistikash

Sipas studiuesve t shoqris, gjendja e gruas shqiptare n harkun e nj viti sht prkeqsuar n nivelin e vendimmarrjes, t ekonomis, mbrojtjes sociale. N parlament ka aktualisht vetm 18 prqind gra, nj nivel shum i ult se fillimi i tranzicionit dhe shum m posht se gjith vendet e tjera t rajonit. Grat sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Linj energjitike Shqipri-Kosov

Drejtori i Prgjithshm i Operatorit t Sistemit t Transmetimit Shqiptar (OST) Ymer Balla dhe Drejtori i Prgjithshm i Operatorit t Sistemit t Transmisionionit dhe Tregut t Kosovs (KOSTT), Fadil Ismajli nnshkruan memorandumin e mirkuptimit pr projektin e ndrtimit t linjs 400 kv Tiran-Prishtin. Qllimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.327Z

Vap afrikane n Shqipri

I nxehti afrikan qe ka pushtuar gjithe vendin do te ndihet me teper në fundjave, ku termometri pritet të shkoje 40 grade celcius. Metereologet e sherbimit te Forcave Ushtarake, tregojne se sot temperatura maksimale e regjistruar ne vendet e uleta eshte 37 grade celcius por qytetaret e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.402Z

Tkurren investimet n Shqipri

Biznesi po tkurr investimet duke parlajmëruar cënimin e rritjes ekonomike dhe rënien punësimit gjatë viteve në vijim. Të dhënat më të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar tregojnë se investimet private në ekonominë shqiptare ranë në vitin 2009, me 2.3 pikë përqindj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.935Z

NATO prfundon misionin n Shqipri

Komanda e NATO-s ka përfunduar prezencën e saj në Shqipëri, pas më shumë se 10 vjetësh. Largimi i kësaj komande, e cila shërbente si trajnuese dhe ndihmëse për forcat ushtarake shqiptare, u bë pasi misioni i saj quhet i përfunduar pasi Shqipëria është anëtare me të drej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama