Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Total: 1958
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Arkivi i Filmit, pak jetë nga Nënë Tereza

Aktiviteti Shfaqen materiale filmike t marra nga Vatikani Kan qen pak njerz dje n kineman e Arkivit t Filmit pr t par xhirimet q ky institucion kishte marr nga Qendra Televizive e Vatikanit pr Nn Terezn. Ishin 45 minuta xhirime q tashm i prkasin arkivit. Pas prshndetjes s drejtoreshs Elvira Diamant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.109Z

Kakavijë, radhë të gjata në dalje

N fundjav, pala greke punon me 4 sportele Radh t gjata pritjeje n pikn e kalimit kufitar t Kakavijs. Mngjesin e s shtuns, numri i autoveturave q prisnin pr t hyr n Shqipri ka qen tepr i lart. Burime t Drejtoris Rajonale t Kufirit dhe Migracionit pr Qarkun e Gjirokastrs, bn t ditur se gjat 12 orve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Konkluzionet e Këshillit të Ministrave të Jashtëm të BE-së

Kshilli vazhdon t jet i shqetsuar pr situatn politike n Shqipri pas zgjedhjeve t prgjithshme t 28 qershorit 2009. Mirpret kthimin e opozits n Parlament n linj me iniciativn lehtsuese nga antart e Parlamentit Evropian, Daul dhe Schulz, n emr t grupeve t tyre politike, e cila u mbs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.271Z

Ngërçi, socialistët europianë apel PS-së për bashkëpunim

Europarlamentart jan t shqetsuar pr situatn politike n Shqipri. N nj deklarat, zyrtart e Grupit t Aleancs Progresive t Socialistve dhe Demokratve n Parlamentin Europian bhet apel pr forcat politike shqiptare, pr t nisur nj dialog konstruktiv mes palve pr t'u arritur nj zgjidhje dhe pr t forcuar proc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.732Z

Punonjësit e Kontrollit të Barnave dhurojnë gjak

Me nismn e Zonjs Liri Berisha, Presidente e Fondacionit Fmijt Shqiptar punonjs t qendrs s Kontrollit t Barnave i jan prgjigjur pozitivisht krkess pr dhurm gjaku pr fmijt talasemik. Sipas t dhnave n Shqipri jan rreth 500 fmij t prekur nga kjo smundje e rnd dhe duke krahasuar shifrat me nj vit m par k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.624Z

Kur sensibiliteti për transparencën të kthehet kundër Edi Ramës

Edhe nj takim tjetr mes Rams dhe Berishs do t’i shtohet axhends negative t Edi Rams, pasi ka dshtuar t arrij nj marrveshje me kundrshtarin politik, ksaj here n prani t prfaqsuesve m t lart t politiks s Evrops s Bashkuar. Mbrmja e prbashkt e politikanve shqiptar n Strasburg u dominua nga deb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.790Z

Absurditeti i vizitës së Basescu-t

Zoti Basescu, njih pavarësinë e Kosovës! M hert kt muaj, Presidenti i Rumanis, zoti Traian Basescu, bri nj vizit njditore n Shqipri ku u takua me udhheqs t shtetit dhe t qeveris shqiptare. N pamje t par kjo vizit e udhheqsit rumun u duk shum e ftoht nga takimet q ai pati m zyrt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama