Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Total: 1958
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.790Z

Absurditeti i vizitës së Basescu-t

Zoti Basescu, njih pavarësinë e Kosovës! M hert kt muaj, Presidenti i Rumanis, zoti Traian Basescu, bri nj vizit njditore n Shqipri ku u takua me udhheqs t shtetit dhe t qeveris shqiptare. N pamje t par kjo vizit e udhheqsit rumun u duk shum e ftoht nga takimet q ai pati m zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.431Z

Rritet numri i lejeve bilaterale t transportit t mallrave Shqipri - Itali

N datat 5 dhe 6 Shkurt u zhvillua n Tiran mbledhja e Komisionit t Prbashkt Italo-Shqiptar, i prbr nga prfaqsues t MPPTT-s dhe Ministris s Transportit t Italis mbi transportin ndrkombtar rrugor t mallrave dhe udhtarve. N prfundim t negociatave dy ditore, mbshtetur n t dhnat dhe statistikat mbi tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.433Z

Targa false të Zvicrës shëtisin në Tiranë

Autoritetet zvicerane njoftojn t alarmuar policin shqiptare q t marr masa N rrugt e Shqipris, nj numr i madh i shoferve drejtojn makina me targa zvicerane, edhe pse kmba e tyre nuk ka shkelur kurr n Zvicr. Ky fakt sht vn re nga inspektor dhe vizitor zviceran. Ditt e fundit atyre u ka rn n sy edhe f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.874Z

Anëtarët e OSBE: Hapja e kutive e pamundur nëse shkelet ligji

Situata n Shqipri vazhdon t mbetet n vmendjen e komunitetit ndrkombtar, t cilt insistojn n zbatimin e ligjit dhe Kushtetuts dhe kthimin e Partis Socialiste n Kuvend. Prfaqsuesja e lart e Bashkimit Europian pr Politik t Jashtme, Catherine Ashton, njkohsisht zvendspresidente e Bashkimit Europian, dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Euro fallso nga Maqedonia

Policia e Tirans, gjat kontrollit t baness s pes studentve, ka gjetur nj sasi t konsiderueshme eurosh t falsifikuara. Pas t dhnash operative, policia ka ndrhyr menjher dhe ka kontrolluar banesn e tyre. Burime policore shprehen se sasia e eurove fallto mendohet t jet futur n Shqipri nga Maqedonia. Nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Dyfishohet fluksi i emigrantve n portin e Durrsit

Rritet fluksi i emigrantve q kthehen n Shqipri nga porti i Durrsit. Autoritetet portuale bjn t ditur se vetm gjat dits s sotme kan mbrritur n kt port mbi 2500 emigrant dhe 700 automjete. Po sipas t njjtave burime, shkak pr kt dyfishim t emigrantve q kthehen n vend, jan festat e Pashkve si dhe ngjarj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.399Z

Berisha takim me investitorët malajzianë

Kryeministri Berisha priti disa prfaqsues t kompanis malajziane, “Malaysian Maining Corporation”. Prfaqsuesit e kompanis malajziane shprehen interesin pr t investuar n sektorin energjitik dhe at t infrastrukturs, prfshir at rrugore e portuale. Gjat bashkbisedimit, kryeministri siguroi in

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama