Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Total: 1958
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.336Z

Bushi n Shqipri, ta presim si mik apo

Nuk do t desha t prdor n titullin e ktij shkrimi antonimin e fjals mik. Nuk ka dyshim se ne shqiptart dim ti presim miqt dhe duhet thn se shquhemi pr mikpritje. Por duke qen se sapo u ktheva nga nj vizit n Shqipri m duhet t hedh nja dy mendime rreth vizits s Bushit n Shqipri. Gjat vizits s siprpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Sjellja politike n Shqipri

Sjelljet popitike t politikanve shqiptar, qofshin kta t majt apo t djatht, t ln t kuptosh se demokracia tek ne konsiderohet gabimisht si nj regjim politik, i cili nuk ka nevoj pr pjesmarrjen e drejtprdrejt t qytetarve n administrimin e punve dhe t interesave t bashksis. Ajo paraqitet e fituar vetm a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

BAMC realizon t parin transplant veshkash n Shqipri

Kryhet pr her t par n Shqipri tranplanti I veshkave. Spitali q arriti t jet pionier i ndrhyrjes s par klinike pr dika t till, sht Ballkan Alliance Medical Center. I prqendruar n godinn e Spitalit Ushtarak, BAMC administrohet nga ortak turq dhe shqiptar.BAMC, n bashkpunim me nj ekip prej 20 profesors

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Eagle Mobile sjell teknologjin m t fundit n Shqipri

Eagle Mobile ka nnshkruar nj marrveshje bashkpunimi me Amdocs, kompanin e dyt m t madhe n bot q prgatit sistemet e prllogaritjes dhe faturimit t thirrjeve telefonike. Kontrata u firmos n Barcelon, Spanj nga Drejtori i Prgjithshm i Eagle Mobile Ali TAKIN dhe Zv./Presidenti i Amdocs Charles BORN (gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.513Z

Shqipri, kur arbitri bhet pal!

Nga Ennio Grassi* Pr t kallzuar se ç’po ngjet n Tiran, n t pabesueshmen pjes e dyt e lojs elektorale (n transmetim direkt televiziv pra faqe bots), pr ta kallzuar pra kt, do bnte fajde t thirrrej nj shkrimtar i talentuar n vend se nj komentator politik. E provoi n fakt Ismail Kadare, kur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Theo Angelopoulos; far provokoi n Shqipri?!

N Tiran n programin special t Festivalit Ndrkombtar t Filmit u dhan tre nga filmat tuaj - q i bashkonte shtja e kufirit. Prse preket sot ky plan nga ju, cili sht kndvshtrimi kur jeni prball Shqipris? T tri filmat prekin at q do ta thoshim n plan t par, emigracionin. Portrete, personazhe t veprs q v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Si festohet Dita Ndrkombtare e Gruas n Shqipri

do 8 mars n Shqipri ka pak a shum, t njjtn fytyr. Gra, shume gra, t rregulluara, t qeshura, krah pr krah, zhurmmedha. Nuk demonstrojn e nuk ankohen, sic bjn koleget e tyre kudo npr bot, sepse ndoshta, n nj mnyr ose tjetr, e bjn kt do dit t jets s tyre. N 8 mars, grat shqiptare gjejn nj mundsi pr tu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama