Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipri

Total: 1958
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Theo Angelopoulos; far provokoi n Shqipri?!

N Tiran n programin special t Festivalit Ndrkombtar t Filmit u dhan tre nga filmat tuaj - q i bashkonte shtja e kufirit. Prse preket sot ky plan nga ju, cili sht kndvshtrimi kur jeni prball Shqipris? T tri filmat prekin at q do ta thoshim n plan t par, emigracionin. Portrete, personazhe t veprs q v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Si festohet Dita Ndrkombtare e Gruas n Shqipri

do 8 mars n Shqipri ka pak a shum, t njjtn fytyr. Gra, shume gra, t rregulluara, t qeshura, krah pr krah, zhurmmedha. Nuk demonstrojn e nuk ankohen, sic bjn koleget e tyre kudo npr bot, sepse ndoshta, n nj mnyr ose tjetr, e bjn kt do dit t jets s tyre. N 8 mars, grat shqiptare gjejn nj mundsi pr tu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Shqipri-Kin: Synohet rritja e bashkpunimit n sistemin bankar

Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani, zhvilloi ditt e fundit nj vizit zyrtare n Republikn Popullore t Kins me ftes t Guvernatorit t Banks Popullore t Kins, z. Zhou Xiaochuan, me t cilin diskutoi pr vendosjen e bashkpunimit institucionalisht n fushn e mbikqyrjes bankare, bn t ditur sot buri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Nishani: do vit n Shqipri, 300 t vdekur nga aksidentet

Ministri i Brendshm Bujar Nishani ka theksuar nvojn e bashkpunimit midis pushteti vendor dhe atij qndror si dhe t institucioneve t tjera pr bashkpunim n mbrojtjen civile. Pjesmarrs N Konferencn Kombtare: Pr Mbrojtjen civile, zoti Nishani u shpreh se ky sht nj nga problemet m komplekse dhe pjes e rnd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.455Z

Gjendja e grave n Shqipri: dhun, diskriminim dhe errsir statistikash

Sipas studiuesve t shoqris, gjendja e gruas shqiptare n harkun e nj viti sht prkeqsuar n nivelin e vendimmarrjes, t ekonomis, mbrojtjes sociale. N parlament ka aktualisht vetm 18 prqind gra, nj nivel shum i ult se fillimi i tranzicionit dhe shum m posht se gjith vendet e tjera t rajonit. Grat sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Linj energjitike Shqipri-Kosov

Drejtori i Prgjithshm i Operatorit t Sistemit t Transmetimit Shqiptar (OST) Ymer Balla dhe Drejtori i Prgjithshm i Operatorit t Sistemit t Transmisionionit dhe Tregut t Kosovs (KOSTT), Fadil Ismajli nnshkruan memorandumin e mirkuptimit pr projektin e ndrtimit t linjs 400 kv Tiran-Prishtin. Qllimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.327Z

Vap afrikane n Shqipri

I nxehti afrikan qe ka pushtuar gjithe vendin do te ndihet me teper në fundjave, ku termometri pritet të shkoje 40 grade celcius. Metereologet e sherbimit te Forcave Ushtarake, tregojne se sot temperatura maksimale e regjistruar ne vendet e uleta eshte 37 grade celcius por qytetaret e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama