Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiprin

Total: 1075
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.859Z

Vizat, kushtet pr Shqiprin

Komisioni europian ka prcaktuar kushtet q Shqipria duhet t plotsoj pr t arritur nj marrveshje pr liberalizimn e vizave. Dokumenti i cili do t jet udhrrfyesi i gjith ktij procesi, nj kopje t t cilit e ka siguruar Zri i Ameriks, pritet ti dorzohet nesr ministrit t Jashtm shqiptar Lulzim Basha n Brukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.925Z

LUMI BERISHA PRMBYT SHQIPRIN

Arroganca shtetare nuk e shmang dot papergjegjshmerine e keqqeverisjes se vendit. Presioni dhe spekulimet mediatike mbi fatkeqesite natyrore te permbytjes se Shkodres mund te krijojne iluzione per nje grup njerezish por nuk mund te genjejne nje opinion te gjere mbarekombetar. Demagogjia e pushtetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Topalli përshëndet rezolutën e PE-së

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, prshndeti miratimin e rezoluts s Parlamentit Evropian pr Shqiprin. “Sapo u miratua n Parlamentin Evropian rezoluta pr Shqiprin, e cila mbshtet liberalizimin e vizave. Ky sht nj ndr momentet m t rndsishme historike pr vendin ton, kur,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.901Z

Strasburgu ngre komitet pr Shqiprin

Parlamenti Europian rishikon qëndrimin e tij për krijimin e nënkomitetit BE-Shqipëri. Ashtu siç Top Channel kishte lajmëruar deri më sot, Kreu i Delegacionit Europarlamentar për Ballkanin Eduart Kukan tregoi se formimi i kësaj strukture është detyrim i hyrjes në fuqi të MSA-së.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.729Z

Nobelisti Orhan Pamuk viziton Shqiprin

Për herë të parë vizitoi Shqipërine nobelisti turk Orhan Pamuk, i njohur jo vetëm përmes romanit “Une jam e kuqja” që e bëri atë fitues të çmimit Nobel, por edhe prej shkrimeve të tij për Shqipërinë. Në orët e paradites së hënë Orhan Pamuk u prit nga Pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.397Z

PE miraton rezolutn pr Shqiprin

Me 359 vota pro, 258 kundër dhe 19 abstenim, Parlamenti Europian miratoi rezolutën për Shqipërinë. (UPDATE) Amendamentet kryesore te socialdemokrateve, te rishikuara ne konsensus me te djathtet europiane, u miratuan ndersa ndryshimet e radikaleve qe propozonin nderprerje te procesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Besian Idrizaj, gati pr Shqiprin

Besian Idrizaj është shprehur i gatshëm të bëhet pjesë e Kombëtares shqiptare. Sulmuesi, i cili ka qenë pjesë e Liverpulit, e që tashmë militon në çempionshipin anglez (kategoria e dytë) me Suansi Sitin, ka pranuar të bëhet pjesë e skuadrës për eliminatoret e Euro 2012.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama