Rezultate te kerkimit per termin: +Shqiprin

Total: 1075
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.729Z

Nobelisti Orhan Pamuk viziton Shqiprin

Për herë të parë vizitoi Shqipërine nobelisti turk Orhan Pamuk, i njohur jo vetëm përmes romanit “Une jam e kuqja” që e bëri atë fitues të çmimit Nobel, por edhe prej shkrimeve të tij për Shqipërinë. Në orët e paradites së hënë Orhan Pamuk u prit nga Pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.397Z

PE miraton rezolutn pr Shqiprin

Me 359 vota pro, 258 kundër dhe 19 abstenim, Parlamenti Europian miratoi rezolutën për Shqipërinë. (UPDATE) Amendamentet kryesore te socialdemokrateve, te rishikuara ne konsensus me te djathtet europiane, u miratuan ndersa ndryshimet e radikaleve qe propozonin nderprerje te procesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.407Z

Besian Idrizaj, gati pr Shqiprin

Besian Idrizaj është shprehur i gatshëm të bëhet pjesë e Kombëtares shqiptare. Sulmuesi, i cili ka qenë pjesë e Liverpulit, e që tashmë militon në çempionshipin anglez (kategoria e dytë) me Suansi Sitin, ka pranuar të bëhet pjesë e skuadrës për eliminatoret e Euro 2012.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.896Z

Fule: Kam inkurajuar palët që dialogu të bëhet në Parlament

"Un kamnj deklarat ku kam inkurajuar partite politike, qeverin dhe opozitn q t zgjidhin shtjen e dialogut politik n mnyr q procesi politik t bhet n parlament dhe jo n rrug. Nuk dua t spekulloj, se ’far impakti kjo shtje do t ket, nse ajo s’do t zgjidhet, pasi shpresoj, q prgjegjsia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.341Z

Lesi: Turistët rusë po kërkojnë Shqipërinë

Zv.ministri i Turizmit, Lesi, vizitë në Moskë për thithjen e turistëve Prej dy ditsh, zv.ministrit i Turizmit, Nikoll Lesi, po zhvillon nj vizit zyrtare n Mosk me ftes t homologut t tij rus, Oleg Rrozhnov. Zv.ministri shqiptar n bisedimet me paln ruse krkoi q n fillim q turis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.569Z

Vizat, Topalli takohet me homologun gjerman

Liberalizimi i vizave i Bashkimit Europian me Shqiprin, ishte n krye t axhends s kryetares s Parlamentit Jozefina Topalli, e cila n udhtimin e saj pr nj vizit zyrtare n Suedi u ndal n Berlin ku u takua me homologun e saj n Bundestag, Norbert Lammert. N takimin mes t dyve u diskutua mbi zhvillimet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.429Z

Basha: Heqja e vizave do të bëhet brenda nëntorit të këtij viti Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf',

Ministri i Brendshm Lulzim Basha, ka deklaruar pr Televizionin Klan se heqja e vizave pr Shqiprin, do t jet e mundur n fund t tetorit ose n fillim t nntorit t ktij viti. Basha n nj bised telefonike me TV Klan ka deklaruar gjithashtu se hapat q Shqipria kan luftn kundr korrupsionit, siguris s kufijve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama