Rezultate te kerkimit per termin: +Shqipris +Kodin

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Rama: Mirnjohje SHBA!

Kryetari i partis Socialiste, Edi Rama, ka shprehur mirnjohjen e tij pr Senatin Amerikan i cili dy dit m par ratifikoi protokollin pr Antarsim t Shqipris n NATO. Gjat nj konference pr shtyp, zoti rama u shpreh se Dua t shpreh mirnjohjen dhe falnderimet q na prkasin pr bekimin q dje senati amerikan i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Ligjet e nxehta të sesionit të ri parlamentar

Debati pritet të nisë me reformën zgjedhore Kuvendi i Shqipris do t nis sesionin e ri parlamentar me diskutime t nxehta pr nj sr projektligjesh, t cilat nuk kan mundur t marrin konsensusin e palve. Pr shkak t mungess s opozits n Kuvend kan mbetur pa u miratuar shum ligje t rnds

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.208Z

Berisha: Integrimi smund të pengohet nga mullinjtë e erës

Rruga e Shqipërisë për në Evropë është absolutisht e pandalshme Kryeministri Sali Berisha ka siguruar edhe njher shqiptart se integrimi i Shqipris n Bashkimin Evropian sht e sigurt. Sipas tij, asgj nuk mund t ndal integrimin e Shqipris n Evrop, as betejat me mullinjt e ers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.095Z

Bojkoti, miratimi i ligjeve, opozita refuzon votat në Kuvend

Opozita bllokon reformn n sistemin e drejtsis. Strategjia e re e saj, duke marr pjes vetm n diskutimin e lir gjat seancave plenare jo n diskutimin dhe miratimin e projektligjeve, bllokon prsri reformn n sistemin e drejtsis. Kuvendi, n programin e puns deri n 26 prill, kishte para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.788Z

Topalli: Heqja e vizave, meritë e shqiptarëve

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli deklaron se kreu i Partis Socialiste Edi Rama nuk sht nj politikan, pr aq koh sa nuk respekton ligjet dhe Kushtetutn e vendit. Gjat nj tubimi festiv me banor t Bashkis s Kamzs, Topalli u shpreh se nj politikan duhet t shmanget dhe t jet n periferi t shoqris, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.400Z

Rezoluta e PE: PS të reflektojë ndaj aksioneve politike

Standard boton të plotë rezolutën që pritet të miratohet sot Mungesa e herpashershme e Partis Socialiste n Kuvend ka shkaktuar probleme t shumta n miratimin e ligjeve q krkojn shumic t cilsuar, t cilat cilsohen si “t shumpritura” nga rezoluta e Parlamentit Evropi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

Aksidentet, shkak mungesa e vijëzimeve dhe semaforëve

T vizitosh Tirann n nj dit t zakonshme do t vsh re se ky metropol i ri krahas trafikut mbart dhe nj problematik tejet t rnd. Ajo q t bie m shum n sy jan njerzit q gjarprojn mes automjeteve. Jan t rinj, pleq e fmij, t cilt jo vetm rndojn trafikun me kt kalim t uditshm, por gjithashtu vn n rrezik dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama