Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetasit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.004Z

Egjipti ndalon vizat për shtetasit turq

ANKARA- Qeveria e përkohshme e Egjiptit ka ndaluar dhënien e vizave për shtetasit turq, njoftohej në faqen e internetit të ''World Bulletin'', ku citohehin po ashtu zyrtartë të ambasadës turke në Kajro. Turqia ishte një prej rreth 50 vendeve sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.724Z

MPJ: Shtetasit kosovarë në Japoni janë mirë

Nga Express më 11 mars 2011 në ora 12:41 Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës (MPJ) thotë se është duke ndjekur me brengosje rrjedhën e zhvillimeve të fundit në Japoni, pas katastrofës natyrore që goditi sot këtë shtet. Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, pas marrjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.289Z

Pranga shoferit, përplasi 3 shtetasit

14/12/2008  Vdiq njëri, të tjerët rëndë BERAT - Burime zyrtare nga policia lokale e qytetit të Beratit bënë me dije se në orët e vona të mbrëmjes së djeshme oficerët e policisë gjyqësore bënë ndalimin në dhomat e paraburgimit të 40-vjeçarit Afrim Hoxha, banor i qytetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.486Z

Dy shtetasit amerikanë akuzojnë Iranin

Nga Express më 26 shtator 2011 në ora 17:30 Dy shtetasit amerikanë, që janë kthyer në Shtetet e Bashkuara pas qëndrimit për më shumë se dy vjet në një burg në Iran, kanë akuzuar Republikën Islamike për ndalimin e tyre "vetëm për shkak të kombësisë amerikane dhe jo për ndonj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.439Z

Shtetasit pa pasaporte, Nishani s'jep të dhëna

Sipas ministrit të Brendshëm, aplikuan për letërnjoftime elektronike 1 402 000 shtetas shqiptarë TIRANË- Ministria e Brendshme fsheh të dhënat për shtetasit pa pasaportë që nuk u bënë pjesë e procesit të aplikimeve për karta identiteti dhe që rrjedhimisht nuk do të kenë as mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.387Z

Ndalohen shtetasit turq, kishin mbaruar lejeqëndrimin

Drejtoria rajonale e Kufirit dhe Emigracionit në Gjirokastër ka ndaluar sot dy shtetas turq që kishin shkelur afatin e qëndrimit në Republikën e Shqipërisë. Ata janë Selman Keys dhe Ergyn Arapaci. Të dy punonin si bojaxhinj në lyerje makinash pranë një servisi në dalje të Gjiroka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.664Z

Përjashtohet gjykatësja: Diskriminon shtetasit në proçes

Tiranë- Jemi mësuar që palët të kërkojnë dorëheqjen e gjyqtarëve apo përjashtimin e tyre nga trupat gjyqësore më së shumti për shkak të faktit që gjyqtari ose ka konflikt interesi në dosjen objekt gjykimi, ose gjyqtari ka shqyrtuar masën e sigurimit personal të kërkuesit, dhe pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama