Rezultate te kerkimit per termin: +Shtetit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.264Z

ÇNDERIMI I SHTETIT

Gazeta ShqipRAMADAN RAMADANI Gjendja e opinionit në ndonjë vend pas ndonjë ngjarje të madhe, siç janë zgjedhjet, shpesh ngjason me një shtëpi në të cilën është bërë ndonjë ndodhi e madhe, dasmë ose vdekje. Kjo, pasi pas atyre ndodhive, ndodh që të ketë ndodhi të tjera të mëdha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.901Z

Terror i shtetit apo ndaj shtetit

Te gjithe perjetuam me shqetesim pasojat e atentatit qe iu be themeleve te shtetit nga nje pjesez e shthurur e atyre qe pretendonte se godiste shtetin ne emer te gjithe popullit opozitar edhe pse nuk i perfaqeson ata as ne mentalitet dhe aq me pak ne moral. Populli i sotem opozitar ka qene dhe mbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.236Z

Azizi ultimatum shtetit

Legjenda e boksit kosovar, Aziz Salihu përsëri kërkon ndihmë nga shtetit i Kosovës. Ish-fituesi i medaljes në olimpiadë, ka kërkuar ndihmë materiale nga institucionet shtetërore. Me këtë rast, Salihu u ka bërë apel drejtuesve t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.600Z

Shkelin protokollin e shtetit

Zyrtarët më të lartë të institucioneve të vendit, Presidentja, kryetari i Kuvendit dhe kryeministri, gjenden në vizita zyrtare jashtë vendit, ndërsa në bazë të Ligjit për Protokoll të Shtetit, kjo paraqet shkelje të ligjit, pasi që vizitat e tyre duhet të bashkërendohen. Përderisa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.238Z

Rama ngriti shtet brenda shtetit

brbrLideri i opozites Lulzim Basha u ka shpjeguar banoreve te Pogradecit se permiresimi i situates ekonomike duhet te nise nga shembja e shtetit paralel qe kryeministri Rama ka ndertuar me Shullazin Balilin apo edhe Kokedhimen e Ahmetajn Ndersa ka degjuar shqetesimet e biznesit ne kete qytet Basha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.117Z

Rrezikohen tapitë e shtetit

Rreth 72 mijë metra gjatësi lëndë arkivore po ruhen në Agjencinë Shtetërore të Arkivave të Kosovës. Kushtet në depo nuk i plotësojnë standardet e arkivistikës, ndërsa nga lagështia dhe të ftohtit, ka rrezik që gjithë sekretet dhe tapitë e shtetit të zhduken, shkruan gazeta Zër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.767Z

Kompetencat e Ministrit të Shtetit

Krijimi i Ministrisë së Shtetit ka "zhveshur" nga një sërë kompetencash zv.kryeministrin, post i cili në qeverinë aktuale mbahet nga Ilir Meta. Ky i fundit është ngarkuar edhe me një detyrë tjetër të rëndësishme, siç është ajo e shefit të diplomacisë shqiptare dhe kryenegociator

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama