Rezultate te kerkimit per termin: +Shtuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Terrorizmi, Tahiri: Nuk ka rrezik të shtuar

  Pas daljes nga Komisioni i Sigurisë, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri tha se duhet evitojmë panikun. Sipas tij, Shqipëria nuk është as më pak e as më shumë e rrezikuar nga sulmet terroriste. Për të parandaluar ndonjë sulm të mundshëm, ministri tha se është rritur niveli i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.071Z

Në Iran janë shtuar ekzekutimet

Nga Express më 03 shkurt 2011 në ora 15:30 Në Iran është shënuar rritje dramatike e ekzekutimeve në vitin 2011. Kështu ka konstatuar shefja e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut, Navi Pillai, zyra e së cilës tha se shkalla e ekzekutimeve aktuale është tri herë më e lar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.711Z

Imogen e shqetësuar, ka shtuar në peshë (FOTO)

Share Imogen Thomas, e bërë e njohur sidomos pas lidhjes me Rajan Gigs, ka një motiv të fortë për tu shqetësuar: gjatë festave të fundvitit ka shtuar në peshë. Edhe pse kjo gjë pothuajse nuk dallohet fare, Imogen ka thënë se do të rikthehet sa më shpejt dietë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.759Z

Rrit me 5% taksën e vlerës së shtuar

Rumani Rumania ka vendosur që ta rrisë taksën e vlerës së shtuar në 24% në një përpjekje për të zbutur deficitin e lartë buxhetor. Sipas Kryeministrit të vendit, rritja në masën 5% ishte një tentativë për të përfituar kredinë e shumëdëshiruar nga FMN prej 20 miliardë dollar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.727Z

Tatimi mbi Vlerën e Shtuar, përjashtohet arsimi

16/02/2010 Sektori privat dhe ai shtetëror i arsimit nuk do të paguajë TVSH-në. Tashmë ka hyrë në fuqi ligji i ri, i cili parashikon forcim të rregullave për bizneset që çregjistrohen nga TVSH-ja dhe heqjen e tatimit në fjalë për sektorin e arsimit. Sipas këtij ligji, duke filluar ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.585Z

Klinton: është shtuar konsensusi për Iranin

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton deklaroi sot se konsensusi ndërkombëtar për sanksione të reja ndaj Iranit për sa i përket programit të tij bërthamor është shtuar. "Konsensusi ndërkombëtar po shtohet në lidhje me ndërmarrjen e këtyre masave sanksionuese që të u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.292Z

Rreziqet e funksionit të shtuar të tiroides

Streset e papritura, ose të zgjatura shpesh shoqërohen me rritje të funksionit të tiroides. Mjekët shpjegojnë si mund ta kuptoni nëse vuani nga kjo sëmundje dhe si trajtohet ajo. Sipas tyre, ka shumë diskutime në lidhje me faktorët shpërthyes të kësaj sëmundjeje. Nga studimet e bëra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama