Rezultate te kerkimit per termin: +Shtuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.205Z

Afganistan, mbi 12 të vdekur nga një atentat në Herat

Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave mes viktimave radhiten dy policë, një grua dhe një fëmijë. Militantët talebanë, të cilët kanë kërcënuar se do të shkatërrojnë zgjedhjet presidenciale të këtij muaji në Afganistan, kanë marrë përgjegjësinë e su

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.611Z

“Posta e Velipojës,ndryshimet sipas ligjit”

11/06/2005  Policia reagon pas akuzave të PD SHKODER - Ndryshimet dhe plotësimet organike në Rajonin e Policisë Velipojë dhe Postën e Policisë Bushat janë bërë me motivacion “për plotësimin e nevojave organike” në bazë të të gjitha akteve ligjore dhe nënligjore që r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.551Z

Një shpërthim i fuqishëm trondit Kabulin

Një shpërthim i fuqishëm tronditi kryeqytetin afgan, duke e mbushur qiellin me shtëllunga tymi.Dëshmitarët thanë sot se shpërthimi tronditi ndërtesat në Kabul dhe se tymi duket se dilte nga një zonë pranë ambasadës së Shteteve të Bashkuara.   Deri tani nuk ka pasur informac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.129Z

Kosovë,Rexhepi:Duhet të ndalojmë planin

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bajram Rexhepi ka deklaruar se plani për vendosjen e misionit EULEX në Kosovë, duhet të pranojë realitetin e krijuar në terren. Ai ka thënë se, përkundër mendimeve që mund t'i kenë në New York, por edhe në Bruksel, një plan i tillë nuk mund të im

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.805Z

PS Xhafa KQZ shkeli Kodin Zgjedhor qe ne nisje te fushates

Deputeti i Partise Socialiste Fatmir Xhafaj denoncoi sot shkeljen e Kodit Zgjedhor nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Fushata zgjedhore fillon neser me nje KQZ qe vepron teresisht ne shkelje te ligjit. Ne nje seance turpi shumica e qeverise ne KQZ deformoi dje permbajtjen e fletes se votimit. Ajo h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.917Z

Arvizu: Harxhohet më shumë energji për politikë

"Në Shqipëri harxhohet më shumë energji për politikën sesa për të ardhmen dhe vizionin e vendit". Kështu është shprehur ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu në një tryezë për shëndetësinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.938Z

"AK": Greqia, autore e ligjit për regjistrimin etnik

Aleanca “Kuq e Zi” ka akuzuar Greqinë se është autore e ligjit për regjistrimin etnik. Në një deklaratë për shtyp drejtori ekzekutiv i aleancës Redi Ramaj ka theksuar se Athina zyrtare ka kërkuar vëzhgues gjatë zhvillimit t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama