Rezultate te kerkimit per termin: +Shtuar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.711Z

Imogen e shqetësuar, ka shtuar në peshë (FOTO)

Share Imogen Thomas, e bërë e njohur sidomos pas lidhjes me Rajan Gigs, ka një motiv të fortë për tu shqetësuar: gjatë festave të fundvitit ka shtuar në peshë. Edhe pse kjo gjë pothuajse nuk dallohet fare, Imogen ka thënë se do të rikthehet sa më shpejt dietë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.759Z

Rrit me 5% taksën e vlerës së shtuar

Rumani Rumania ka vendosur që ta rrisë taksën e vlerës së shtuar në 24% në një përpjekje për të zbutur deficitin e lartë buxhetor. Sipas Kryeministrit të vendit, rritja në masën 5% ishte një tentativë për të përfituar kredinë e shumëdëshiruar nga FMN prej 20 miliardë dollar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.727Z

Tatimi mbi Vlerën e Shtuar, përjashtohet arsimi

16/02/2010 Sektori privat dhe ai shtetëror i arsimit nuk do të paguajë TVSH-në. Tashmë ka hyrë në fuqi ligji i ri, i cili parashikon forcim të rregullave për bizneset që çregjistrohen nga TVSH-ja dhe heqjen e tatimit në fjalë për sektorin e arsimit. Sipas këtij ligji, duke filluar ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.585Z

Klinton: është shtuar konsensusi për Iranin

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton deklaroi sot se konsensusi ndërkombëtar për sanksione të reja ndaj Iranit për sa i përket programit të tij bërthamor është shtuar. "Konsensusi ndërkombëtar po shtohet në lidhje me ndërmarrjen e këtyre masave sanksionuese që të u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.292Z

Rreziqet e funksionit të shtuar të tiroides

Streset e papritura, ose të zgjatura shpesh shoqërohen me rritje të funksionit të tiroides. Mjekët shpjegojnë si mund ta kuptoni nëse vuani nga kjo sëmundje dhe si trajtohet ajo. Sipas tyre, ka shumë diskutime në lidhje me faktorët shpërthyes të kësaj sëmundjeje. Nga studimet e bëra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.409Z

Krerët e Task Forcave: Janë shtuar dosjet e korrupsionit

Njësitë kanë hetuar edhe dy prokurorë, 3 gjyqtarë dhe 4 avokatë Një vit pasi njësitë e përbashkëta hetimore janë shtuar edhe në gjashtë qytete të Shqipërisë, drejtuesi i Task Forcës në akuzën qendrore, Arben Kraja, tha se janë shtuar dosjet e korrupsionit. “Në krahasim m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.652Z

PD, Alibeaj: Po rritet pasiguria, janë shtuar aksidentet rrugore

Kreu i Departamentit të Sigurisë dhe Rendit Publik në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, përmes një publikimi në rrjetin social Facebook paraditen e së dielës, denoncon atë që e konsideron si një situatë të përkeqësuar nga dita në ditë të aksidenteve rrugore, duke e bërë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama