Rezultate te kerkimit per termin: +Sindikata

Total: 2357
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.954Z

Sindikata e shendetesise: Investoni ne spitale publike Sonila Isaku

Problemet e hasura se fundmi ne sistemin shendetesor ka bere qe pas kaq vitesh sindikata e kesaj fushe te reagoje duke kerkuar nje vemendje me te madhe. Keshtu, Sindikata e Shendetesise kerkon me shume investime ne spitalet publike, ndersa ngre shqetesimin e pushimeve masive nga puna te mjekeve prof

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.368Z

Sindikata e policise: Ligj per pensionet suplementare

Sindikata e policeve kerkon rikthimin e ligjit per pensionet suplementare per punonjesit e forcave te rendit. Sipas Sindikates ne vitin 2009, kane rene 6 police ne krye te detyres dhe ata nuk kane perfituar siguracionin e jeteses.Sindikata kerkojne qe efektivat te paguhen ne baze te vjete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.260Z

Reagon sindikata e sherbimeve policore

Pas numrit te larte te aksidenteve ne vend ka reaguar sindikata e sherbimeve policore.Sipas saj gjendja e renduar e aksidenteve nuk duhet te politizohet ndersa emigrantet e ardhur ne vend duhet te respektojne rregullat e qarkullimit rrugor.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.024Z

Sindikata e policisë falënderon Qeverinë

Nga Express më 06 janar 2011 në ora 16:31 Sindikata e Policisë së Kosovës e ka falënderuar publikisht Qeverinë e Kosovës, sikur thuhet, për përkushtimin e saj për përmirësimin e mirëqenies së pjesëtarëve të Policisë. “Vendimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.846Z

Sindikata e Policëve,letër Ramës:Të shkarkohet Gazmend Dibra

Të tjera rreth shkrimit Sindikata kërkoi: Të anulohen vendimet e Dibrës PS kallëzoi Dibrën: Po ble vota e 23 qershorit Tahiri premtoi: Hetim në çdo brinjë Gaz Dibrës Denoncimi tjetër: Dibra detyron policët të votojnë PD Ja se si Dibra blinte vota në mes të Tiranës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.305Z

Sindikata e Stomatologëve: Dentistët në shkolla nuk punojnë

Denoncimi Dentistët në shkolla janë pothuajse inekzistentë, pa përjashtuar edhe mungesën e profesionalizimit të tyre. Pavarësisht kuadrit ligjor apo infrastrukturës së ngritur në shkolla, për sa u takon mjeteve dhe pajisjeve që zotërojnë klinikat dentare në shkolla, shërbimi stomato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.358Z

Masakra e Durrësit,reagon Sindikata e Policëve

Pas vrasjes së katër policëve në Durrës, Sindikata e Punonjësve të Policisë së shtetit shqiptar kërkon nga shteti vëmendje të veccantë ndaj problemeve që kanë punonjësit e Policisë së Shtetit. Sadetin Fishta, kreu i kësaj sindikatë, ka deklaruar se është e pafalshme që polic

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama