Rezultate te kerkimit per termin: +Singapori

Total: 580
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.342Z

Haxhinasto kërkon nga Singapori njohjen e Kosovës

Në takimin me Ministrin e Jashtëm të Singaporit, z. K. Shanmugam u diskutua mbi bashkëpunimin dypalësh, forcimin e këtij bashkëpunimi veçanërisht në fushën ekonomike dhe tregtare, si dhe zhvillimet në rajon. Ministri Haxhinasto vlerësoi asistencën dhe ndihmën e vazhdueshme që Singapo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.894Z

Amerikanët sulmojnë nga Singapori, 850 milionë euro për Albpetrol-in

Ard KolaÇudia: Kompania e vendit të dytë, pa uebsite Çuditë në tenderin për shitjen e Albpetrol-it do të vazhdojnë gjatë. Kërkimi i parë për kompaninë e renditur paraprakisht e dyta, Amber Shine INC, ofroi për blerjen, 790 milionë euro, jo pak. Kërkimi i parë rreth profilit të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.989Z

Singapor avioni me 459 pasagjere kryen ulje emergjente

Airbusi po fluturonte nga Singapori ne Sidney me 459 persona ne bord. Ndersa me pare kishte fluturuar nga Londra per ne Singapor.Qantas njoftoi se avioni i saj me 433 pasagjere dhe 26 anetare te ekuipazhit rezultoi te kishte defekt me motoret vetem pak pasi u ngrit nga Singapori.Nuk ka te plagosur.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.639Z

Smogu Singapori padi Indonezise

Autoritetet në Singapor deklarojnë se po shqyrtojnë mundësinë për të paditur dy kompani me bazë në qytetin-shtet në lidhje me nivelin e lartë të smogut të shkaktuar nga djegia e pyjeve në Indonezi. Kompanitë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.356Z

Hoxhaj në Singapor, kërkon njohjen e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar vizitën e parë zyrtare të një lideri institucional të Kosovës në Singapor, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Singapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.576Z

Pse ky qytet është më i shtrenjti për të jetuar

Singapori vazhdon ta mbajë pozitën e qytetit më të shtrenjtë në botë për të jetuar, sipas një hulumtimi të bërë nga Unioni i Intelegjencës Ekonomike. Njëkohësisht katër qytetet tjera pas Singaporit, Parisi, Oslo, Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.740Z

Rama, fushatë edhe në Singapor: Në mandatin tjetër do fillojmë punën për dy aeroporte

Nga Singapori ku po zhvillon një vizitë zyrtare, kryeministri Rama premtoi se në mandatin e dytë do të fillojë puna për ndërtimin e dy aeroporteve të reja në Shqipëri. Për sa i përket infrastrukturës aeroportuale me fokus në radhë të parë turizmin, ne kemi bërë një punë të mad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama