Rezultate te kerkimit per termin: +Singapori

Total: 580
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.748Z

Avioni i kthimit të Ramës nga Singapori pëson defekt

Avioni me të cilën kryeministri Edi Rama do të kthehej nga Singapori ka pësuar defekt. Avioni niset nga Singapori në drejtim të Frankfurt të Gjermanisë. Avioni mësohet se ka pasur problem me motorin. Si pasojë e avarisë, delegacioni shqiptar do të niset ditën e nesërme. Kryeministri Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.353Z

Kosova kerkon njohjen nga Singapori

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Singapor, ku ka dorëzuar kërkesën për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Hoxhaj është takuar me homologun Kasiviswanathan Shanmugam, t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.102Z

Singapori bëhet shteti i 113 që njeh Pavarësinë e Kosovës

Singabori bëhet shteti i 113 që njeh pavarësinë e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një postim në profilin e tij në FB. Enver Hoxhaj: Një tjetër lajm i mirë për Kosovën. Singapori është shteti më i ri që e njeh pavarësinë e vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.854Z

Liverpool ne gare edhe manjati nga Singapori

Liverpool vazhdon te notoje ne ujera te turbullta pasi pronaret Hicks dhe Gillet vendosen te mos e shesin shoqerine tek nje kompani amerikane. Borxhet e medha vazhdojne te mbajne peng situaten ne klub. Shpetimtari i momentit mund te jete milioneri nga Singapori Peter Lim i cili njoftoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.048Z

Singapori qyteti me jetesen me te shtrenjte

Singapori ndodhet në krye të 131 qyteteve botërore, duke u bërë kështu qyteti me jetesën më të shtrenjtë në botë sa i përket vitit 2014, sipas Njësisë së Inteligjencës Ekonomike (EIU). Monedha e fuqishme e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.926Z

Përse Singapori ka fëmijët më të mençur në botë?

Singapori është zyrtarisht vendi me nxënësit e shkollave të mesme më të zgjuar në botë. Suksesi akademik i vendit e ka ndihmuar këtë vend që të bëhet një ekonomi të lulëzuar, dhe mënyra se si ajo e ka ndërtuar sistemin e saj arsimor mund ti japë leksione pjesës tjetër të botë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.976Z

Singapori ne zi kombetare vdes themeluesi i shtetit modern

0 brbr brbrNe moshen 91-vjecare ka nderruar jete themeluesi i Singaporti modern kryeministri i tij i pare Li Kuan Juubrbr brbrAi e drejtoi vendin e vogel ishullor te njohur ndryshe si nje nga 4 tigrat e Azise per 31 vjet me rradhe Singapori ka shpallur 7 dite zi kombetarebrbr brbrVarrimi i ish-krye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama