Rezultate te kerkimit per termin: +Singapori

Total: 580
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.102Z

Singapori bëhet shteti i 113 që njeh Pavarësinë e Kosovës

Singabori bëhet shteti i 113 që njeh pavarësinë e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një postim në profilin e tij në FB. Enver Hoxhaj: Një tjetër lajm i mirë për Kosovën. Singapori është shteti më i ri që e njeh pavarësinë e vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.854Z

Liverpool ne gare edhe manjati nga Singapori

Liverpool vazhdon te notoje ne ujera te turbullta pasi pronaret Hicks dhe Gillet vendosen te mos e shesin shoqerine tek nje kompani amerikane. Borxhet e medha vazhdojne te mbajne peng situaten ne klub. Shpetimtari i momentit mund te jete milioneri nga Singapori Peter Lim i cili njoftoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.048Z

Singapori qyteti me jetesen me te shtrenjte

Singapori ndodhet në krye të 131 qyteteve botërore, duke u bërë kështu qyteti me jetesën më të shtrenjtë në botë sa i përket vitit 2014, sipas Njësisë së Inteligjencës Ekonomike (EIU). Monedha e fuqishme e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.926Z

Përse Singapori ka fëmijët më të mençur në botë?

Singapori është zyrtarisht vendi me nxënësit e shkollave të mesme më të zgjuar në botë. Suksesi akademik i vendit e ka ndihmuar këtë vend që të bëhet një ekonomi të lulëzuar, dhe mënyra se si ajo e ka ndërtuar sistemin e saj arsimor mund ti japë leksione pjesës tjetër të botë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.976Z

Singapori ne zi kombetare vdes themeluesi i shtetit modern

0 brbr brbrNe moshen 91-vjecare ka nderruar jete themeluesi i Singaporti modern kryeministri i tij i pare Li Kuan Juubrbr brbrAi e drejtoi vendin e vogel ishullor te njohur ndryshe si nje nga 4 tigrat e Azise per 31 vjet me rradhe Singapori ka shpallur 7 dite zi kombetarebrbr brbrVarrimi i ish-krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.362Z

Ministri Hoxhaj kërkon nga Singapori njohjen e Kosovës

SINGAPOR - Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë zyrtare në Singapor, ku mësohet se ka dorëzuar kërkesën për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Ministri Hoxhaj është takuar m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.078Z

Singapori, qyteti me i shtrenjtënë botë për 2014

Sipas klasifikimit që Economist Intelligence Unit ka publikuar së fundmi, Singapori është qyteti më i shtrenjtë për të jetuar në 2014, duke tejkaluar kryeqytetin japonez, Tokion.Analistët e ekonomisë, thonë transporti në Singapore kush

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama