Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Drejtoreshes

Total: 264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.545Z

Shpërblime në shëndetësi

Mjekët e familjes, infermierët, specialistët dhe sanitarët e shoferët që punojne në shërbimin Shendetësor parësor do të shpërblehen me një pagë mujore në fund të muajit korrik. Sipas Drejtoreshes se ISKSH-së Elvana Hana per gjashtemujorin e pare te vitit, treguesit e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.368Z

Dogana, 71 masa per shmangie nga detyrimet

Dogana e Elbasanit fshikullon subjektet qe u shmangen detyrimeve doganore dhe qe kane mangesi ne dokumentacion. Sipas drejtoreshes se kesaj dogane, Teuta Balliu, kete fund viti jane rritur kontrollet per abuzime dhe shkelje te Kodit Doganor. Kontrollet jane ashpersuar vecanerisht kohet e fundit, pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.348Z

Sejdini Thesari po bllokon fondet

Elbasan Kryetari i Bashkise se Elbasanit Qazim Sejdini gjate nje konference per shtyp ne media eshte shprehur me tone te ashpra ndaj drejtoreshes aktuale te Deges se Thesarit te Elbasanit Suela Myftarit. Madje Sejdini ka deklaruar se do te padise dhe do te kerkoje ndjekje penale ne Prokurorine e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.470Z

FIER/ Aksidenti i Fratarit 2 vete ne spital

FIER - Pas aksidentit tragjik te Fratarit situata ne spitalin e Fierit paraqitet mese e qete. Tashme ne pavijonin e kirurgjise ndodhen vetem dy te shtruar nga te mbijetuarit. Njera prej tyre eshte Burbuqe Guma e cila humbi te henen te shoqin dhe vajzen 13-vjecare ndersa ishin nisur drejt Greqise. Bl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.206Z

Infektivi, pacientet ne karantine

Pacientet qe shtrohen ne Spitalin Infektiv duhet t'i nenshtrohen kushteve te karantines ne rastet kur semundja e tyre rrezikon jeten e te tjereve. Ky ka qene thelbi i rekomandimit te Avokatit te Popullit Ermir Dobjani, derguar drejtoreshes se QSUT, Gjeorgjina Kule dhe ministres se Shendetesise, Anil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.961Z

Polican, ish-magazinierja hedh poshte akuzat e Luanit

Bukurie Elezi, ish-magazinierja e qendres se femijeve ne Polican, e permendur shpesh here ne akuzat e drejtoreshes se saj dhe kreut te bashkise, pranon se ka terhequr 2.7 milione leket per llogari te shoqates. Ajo tregon se ku kane shkuar parate, por mohon t’ia kete dhene kreut te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.969Z

Hetimi i Hanes, prokuroria pushon dy akuza

Tirane - Prokuroria e Tiranes pushon dy akuza ndaj drejtoreshes se Institutit te Sigurimeve dhe Kujdesit Shendetesor, Elvana Hana. Tre kane qene pistat, te cilat ka ndjekur organi i akuzes per hetimet. Mbivendosja e shtypshkrimeve te mjekut, blerja e automjeteve dhe lidhjet e zyrtares me bankat. Sip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama