Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Drejtoreshes

Total: 264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.565Z

Pogradec tritol baneses se kreut te Tatimeve hetohen konfliktet e te birit

Nje shperthim tritoli ka demtuar nje banese ne lagjen nr 1 ne qytetin e Pogradecit. Sipas te dhenave shperthimi ka ndodhur mbreme rreth ores 100 ne apartamentin e drejtoreshes se Tatim-Taksave te Progradecit Rajmonda Syza. Mesohet se ajo se bashku me bashkeshortin ndodheshin ne shtepi ne momentin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.394Z

QSUT, fillon reforma e personelit

Punesimi i infermiereve nga ish-drejtori i Qendres Spitalore Universitare "Nene Tereza" ka qene abuziv. Keshtu ka deklaruar drejtoresha aktuale e kesaj qendre, Gjeorgjina Kule. Ajo ka lajmeruar nisjen e shkurtimeve ne sherbimet ku stafi eshte i fryre. Ndersa do te shihet edhe pozicioni aktual i mjek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.466Z

Qeveria ndal histerinë e mediave të Edvinit – ujrat me Greqinë u ndanë sipas konventave ndërkombëtare

Qeveria shqiptare nuk e ka lejuar gjatë histerinë e mediave pranë Edvinit, të cilat të verbuara nga interesat politike të ditës, nuk pushuan së deklaruari se Berisha kishte konsumuar tradhti kombëtare e se Greqisë i ishte falur hapësirë ujore. Ministria e Jashtme sqaroi sot në mesditë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.114Z

Pensionet ligji qe lexohet sipas deshires

Analize Deget e kontributeve te sigurimeve bejne loje fjalesh me qytetaret ne lidhje me kontributet per sektorin rural duke injektuar besim absolut ne argumentet qe ato japin dhe veprimet qe do te kryejne. Punonjesit e ketij sektori te rendesishem i orientojne ata duke i thene se duhet te sigurohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.027Z

Mungojne medikamentet ne QSUT

Ne spitale ndihet mungesa e medikamenteve. Kjo sipas drejtoreshes se QSUT-se shpjegohet me kohen qe duhet nga perfundimi i tenderit deri ne nenshkrimin e kontrates.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.106Z

Qytetarja ankohet për shërbimin në QSUT, Rama i telefonon drejtoreshës. Ja përgjigja e saj

Është bërë i natyrshëm tashmë komunimiki online i kryeministrit Rama me qytetarët. Prej kohësh Rama shikon reagimet e qytetarëve në llogarinë e tij në Facebook dhe u kthen atyre përgjigje për problematika nga më të ndryshmet me të cilat ndeshen qytetarët shqiptarë dita-ditës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.918Z

Ndryshimet ne mature nxenesit zgjedhje sipas aftesise

Interviste me Suzana Ramen drejtoreshe e Arsimit per qarkun e Fierit Krahasuar me vitet e shkuara nxenesit kete vit jane me te pergatitur. Kjo edhe fale punes qe eshte bere me nxenesit. Gjithashtu ne te gjitha shkollat jane ndare manualet e lendeve me zgjedhje si dhe manualet e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama