Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Ligoraq +Karamelos

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.817Z

Karamelo: Bashkëpunimi me PD garanton të Drejtat e Njeriut

24/05/2005  Kryetari i LDLNJ, Ligoraq Karamelo, tha dje se bashkëpunimi me PD-në do i shërbejë më shumë mbrojtjes së të drejtave të minoriteteve. Sipas tij, platforma e kësaj partie për pakicat ka shumë të përbashkëta me idetë e LDLNJ-së për këtë çështje. Nga ana e P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.980Z

Veliaj: Meta, i paqendrueshem si Xhuveli

Pas deklarates se Metes se do te beje koalicion paszgjedhor me Partine Socialiste, ka reaguar drejtuesi i G99, Erjon Veliaj. Sipas tij, kthesa e Metes tregon paqendrueshmeri, madje ka vepruar ashtu sikurse kreu i Ambientalisteve, Lufter Xhuveli, kater vite me pare. "Meta duhet t'i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.857Z

Omonia Censusi nje farse

E shtune 15 Dhjetor 2012 1546 Omonia Censusi nje farseShifrat e publikuara pak dite me pare nga censusi lidhur me minoritetin grek ne vend dhe fene ortodokse kane ngjallur reagimin e organizates Omonia per qarkun e Korces. Sipas Ligoraq Karamelos procesi eshte farse dhe per kete arsye Omonia do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.409Z

PDIU: Amendimet tona shqetësojnë axhendën antishqiptare

20/09/2011  OMONIA dërgon ligjin për regjistrimin e popullsisë në Gjykatën Kushtetuese Shoqata “OMONIA”, e cila nuk është dakord me ligjin për regjistrimin e popullsisë, ka depozituar një ankesë gjatë ditës së sotme në Gjykatën Kushtetuese. Sipas Ligoraq Karamelos, anë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.814Z

Karamelo: Dule, fëmija i përkëdhelur

23/05/2005  Kryetari i Partisë të Lirive dhe të Drejtave të Njeriut, Ligoraq Karamelo, ka akuzuar qëndrimin më të fundit të kryetarit të PBDNJ-së, Vangjel Dule, në lidhje me dy forcat kryesore të politikës në vend. Sipas Karamelos, pozicionimi i PBDNJ-së, është në rolin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.803Z

Në proporcional votoni aleatët

19/05/2005  Partia Demokratike nënshkruan marrëveshje paraelaketorale me katër parti të djathta Berisha nënshkruan me Karamelon një zonë të lirë në Konispol Partia Demokratike ka firmosur dje dhe pesë marrëveshje bashkëpunimi, kryesisht me parti të qendrës së djathtë. Ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.590Z

Korca me dy Omonia. Disho Une i ligjshmi

Minoritaret Ne Korce funksionojne aktualisht dy organizata te minoritetit grek Omonia. Pak dite me pare dy organizatat kane vene ne diskutim ligjshmerine e njera-tjetres. Kjo ka ardhur si rrjedhoje e konferences se shtate te deges se Omonia-s ne Korce kur nen drejtimin e kreut te PBDNJ-se u organiz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama