Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Scotland +Yard

Total: 186
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.392Z

Londër, arrestohet për herë të dytë Ilir Kumbaro

LONDëR- Arrestohet në Londër për herë të dytë ish-kreu i SHIK-ut Ilir Kumbaro i akuzuar për zhdukjen e bisnesmenit nga Maqedonia Remzi Hoxha duke rikthyer vëmendjen në dosjen e bujshme të viteve të fundit. Burime nga policia e shtetit shqiptar konfirmojnë arrestimin e Kumbaros ditën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.392Z

Në Londër, arrestohet për herë të dytë Ilir Kumbaro

Londër, 25 gusht -  Arrestohet në Londër për herë të dytë ish-kreu i SHIK-ut Ilir Kumbaro i akuzuar për zhdukjen e bisnesmenit nga Maqedonia Remzi Hoxha duke rikthyer vëmendjen në dosjen e bujshme të viteve të fundit. Burime nga policia e shtetit shqiptar konfirmojnë arrestimin e Kumba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.112Z

Londra lejon ekstradimin e vrasesit Cakollari

Interpol Akuzohet per ekzekutimin e Adriatik Banos ne vitin 1998. Perdorte emrin e rreme Roland Kadria Gjykata lonindeze e ekstradimeve i kane dhene OK-in ekstradimit te Laurent Selami Cakollarit i denuar ne mungese per vrasjen e Adriatik Banos ne janar 1998. Sipas vendimit gjykata angleze ka refuz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.976Z

Policia angleze: Sekuestrimi i 1.5 tonëve kokainë, 5 emrat e shqiptarëve

LONDËR - Besnik Alla, Xhovan Gripski, Fabiol Beqiri, Behar Dika dhe Elton Dika janë pesë emrat e parë të zbuluar nga ana e Scotland Yard lidhur me arrestimet e dy ditëve më parë në anijen me 1.5 tonë kokainë. Sipas zëdhënëses për shtyp të Policisë angleze, Ema Taylor, mësohet se k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.573Z

Prostitucioni, shah mat shqiptareve ne Londer

Nje shqiptar i cili ne momentin e dorezimit te parave dy shqiptareve te tjere qe shisnin nje vajze lituaneze ne rrugen me te njohur ne Angli, “Oxford Street”, jane fotografur nga policia. Sipas skuadres se anti-prostitucionit ne Londer qe survejonte shqiptaret, bleresi i litu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.098Z

Takimi i G20, rrezik per sulme terroriste

Alarm terrorizmi per takimin e ardhshem te G20 qe do te mbahet ne 2 prill ne Londer. Sipas burimeve te sherbimeve sekrete, Britania kercenohet me sulme te "stilit Mumbaj". Objekte te sulmeve mund te jene hotelet dhe ndertesa te tjera publike. Scotland Yard, duket se po merr te g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.455Z

Britani, deputeti i therrur nuk rrezikon jetën

Scotland Yard ka bërë të ditur se nuk është në rrezik jeta e Stephen Timms, parlamentari i Partisë Laburiste i therrur sot në lindje të Londrës. Deputeti, i plagosur në stomak, është çuar në spital. Për sulmin, që ka ndodhur në selinë e kolegjit elektoral të politikani

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama