Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Shrbimit +Informativ

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.452Z

Kuvend, rikthehet për diskutim ligji i SHISH-it

Kuvendi ka rikthyer pr diskutim projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Sipas kalendarit t miratuar seancn e djeshme plenare, sht parashikuar q projektligji “Pr disa shtesa dhe ndryshime n ligjin nr. 8391, dat 26.10.1998 “Pr Shrbimin Informativ Shtetror”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Debati për ligjin e SHISH sot diskutimet nen për nen

Ligji i SHISH-it, Berisha: Asnjë amendament antikushtetues/Nga ligjet tek siguria z. Shaqiri ndryshoi mendje/Drafti i qeverisë plotëson standardet e NATO-s Kryeministri Sali Berisha hedh posht pretendimet e opozits s majt se po synon kontrollin e gjithanshm t Shrbimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Mbështetja financiare për policët e vrarë, Siguria zgjeron përfituesit

Familjet e punonjsve t vrar t Forcave t Armatosura, Policis s Burgjeve dhe t Shrbimit Informativ Shtetror do t prfitojn mbshtetje financiare ashtu si edhe ata t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Miratohet ligji i SHISH-it, të enjten në seancë

Komisioni i Sigurisë miraton projektligjin, mungon opozita Në shqyrtim edhe ekspertët e huaj, Demi: U pranuan sugjerimet Projektligji pr Shrbimin Informativ Shtetror u miratua dje nga Komisioni Parlamentar i Siguris dhe ditn e enjte do t kaloj n seancn plenare pr t’u mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Meta si Berisha: Kufizim mandatit të kreut të SHISH-it

Vota ndryshe, Meta: Po ruajmë identitetin tonë Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Ilir Meta, prafrohet me qndrimin e Kryeministrit Sali Berisha, duke u shprehur n favor t kufizimit t mandatit t kryetarit t Shrbimit Informativ Kombtar. Ilir Meta deklarohet pro kufizimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

Haradinaj: T hetohen t bmat e SHIK-ut

Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj, krkoi sot q drejtsia t hetoj aktivitetet e dyshimta t Shrbimit Informativ t Kosovs, pasi q, kjo organizat, si tha ai, ka vepruar n mnyr ilegale. Haradinaj tha se ai personalisht asnjher nuk ka qen i rrezikuar fizikisht nga njerz t ksaj orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Klosi: Jan zhdukur Dosjet

Tiran (Start)- Ish-kreu i Shrbimit Informativ Shtetror Fatos Klosi, ka dhn alarmin pr zhdukjen e dosjeve t ish-punonjsve t Sigurimit t Shtetit n periudhn e diktaturs. Informacionet e tij, Klosi i mbshteti mbi pohime q i jan thn atij nga disa ish- oficer t lart t Sigurimit. M kan folur pr dosje t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama