Rezultate te kerkimit per termin: +Sipas +Shrbimit +Informativ

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Mbështetja financiare për policët e vrarë, Siguria zgjeron përfituesit

Familjet e punonjsve t vrar t Forcave t Armatosura, Policis s Burgjeve dhe t Shrbimit Informativ Shtetror do t prfitojn mbshtetje financiare ashtu si edhe ata t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Miratohet ligji i SHISH-it, të enjten në seancë

Komisioni i Sigurisë miraton projektligjin, mungon opozita Në shqyrtim edhe ekspertët e huaj, Demi: U pranuan sugjerimet Projektligji pr Shrbimin Informativ Shtetror u miratua dje nga Komisioni Parlamentar i Siguris dhe ditn e enjte do t kaloj n seancn plenare pr t’u mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Meta si Berisha: Kufizim mandatit të kreut të SHISH-it

Vota ndryshe, Meta: Po ruajmë identitetin tonë Kryetari i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Ilir Meta, prafrohet me qndrimin e Kryeministrit Sali Berisha, duke u shprehur n favor t kufizimit t mandatit t kryetarit t Shrbimit Informativ Kombtar. Ilir Meta deklarohet pro kufizimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

Haradinaj: T hetohen t bmat e SHIK-ut

Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj, krkoi sot q drejtsia t hetoj aktivitetet e dyshimta t Shrbimit Informativ t Kosovs, pasi q, kjo organizat, si tha ai, ka vepruar n mnyr ilegale. Haradinaj tha se ai personalisht asnjher nuk ka qen i rrezikuar fizikisht nga njerz t ksaj orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Klosi: Jan zhdukur Dosjet

Tiran (Start)- Ish-kreu i Shrbimit Informativ Shtetror Fatos Klosi, ka dhn alarmin pr zhdukjen e dosjeve t ish-punonjsve t Sigurimit t Shtetit n periudhn e diktaturs. Informacionet e tij, Klosi i mbshteti mbi pohime q i jan thn atij nga disa ish- oficer t lart t Sigurimit. M kan folur pr dosje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Familjet e punonjësve të vrarë në detyrë, shtohen përfituesit

Kuvendi i Shqipris ka miratuar dje projektligjin pr mbshtetjen financiare ndaj familjeve t punonjsve t vrar n detyr apo gjat detyrs. Drafti u miratua pasi u rikthye n Komisionin e Siguris dhe m tej n at t Ekonomis, ku u miratua propozimi i socialistve pr t zgjeruar prfituesit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.827Z

Ligji i SHISH-it, në dorë të EURALIUS

Meta: Jo votim pa u konsultuar me BE-në e NATO-n Pas diskutimeve n komisionet parlamentare, ligji i ri i Shrbimit Informativ Shtetror, aktualisht ndodhet n duart e ekspertve t EURALIUS. Burime pran PD-s bjn t ditur se prej disa ditsh ekspertt e misionit evropian t asistencs p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama